Bardzo ważna lekcja

P1060757Dnia  15 kwietnia odwiedziła naszą szkołę pani doktor Libuše Kopová. Poprowadziła zajęcia z klasami 7, 8, 9 na temat udzielania pierwszej pomocy. Wykład przebiegał  w lokalu klasy dziewiątej. Dowiedzieliśmy się wiele ważnych informacji, które powinniśmy znać podczas udzielania pierwszej pomocy. Poznaliśmy na przykład jak zatrzymać krwawienie lub jak poprawnie przeprowadzić masaż serca. Potem oglądaliśmy na tablicy interaktywnej krótkie scenki przedstawiające różne skaleczenia. Następnie sami mogliśmy wypróbować masaż serca i „stabilizowaną polohę“. W ciągu wykładu zadawaliśmy pani różne pytania, na które zawsze otrzymaliśmy wyczerpującą odpowiedź. Otrzymaliśmy mnóstwo potrzebnych nam informacji. Bardzo mi się te zajęcia  podobały.

                                                                         Wiktor Peprník , kl.9