Koncert wychowawczy „Zorómbka“

P1060810We wtorek, 29 kwietnia do naszej szkoły zawitała kapela  folklorystyczna  „Zorómbek“ z Gimnazjum w Czeskim Cieszynie prowadzona przez profesora tej szkoły, pana Leszka Kalinę.Kapela zagrała  dużo piosenek, a także przedstawiła nam swoje instrumenty. Był to wspaniały koncert. Dziewczyny miały przepiękne białe głosy , ubrane były w bogate stroje ślaskie. Chłopcy zaś super grali na instrumentach. Koncert mi się podobał, tylko jedna z dziewczyn niestety tekstu piosenek za bardzo nie umiała… Poznaliśmy oryginalne intrumenty:  gajdy i basetlę. Gajdy są podobne do dudów, mają one  jednak miech z koziej skóry. Nie zabrakło też oczywiście  tradycyjnych skrzypiec. Było przyjemne ogladać i  słuchać takiego ładnego koncertu , mówionego i  śpiewanego po naszymu .P1060808

Marek Hupka,  kl.9