Wspaniała wycieczka do Paryża i Anglii

LondynW niedzielę, 4 maja,  troje  uczniów z klasy dziewiątej  wyjechało  do Paryża  i Anglii. Wyjazd zorganizowały PSP z Jabłonkowa i Trzyńca.

Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, a do Paryża dotarliśmy następnego dnia  nad ranem.

Przewodnik nas najpierw zaprowadził do Bazyliki  Sacré-Coeur Później poszliśmy na Wieżę Eiffla. Chwilę  musieliśmy czekać w kolejce i przejść przez wiele kontroli, lecz  warto było , bo widok z wieży  był cudowny. W Paryżu zobaczyliśmy także Łuk Triumfalny,  Louvre i Katedrę Notre Dame.

Noc spędziliśmy w hotelu w mieście Calais. We wtorek zaraz   po śniadaniu  trajekt nas przewiózł do Anglii do miasta Dover. Pierwszego dnia w Anglii  zwiedzliśmy Greenwitch. Wieczorem rozdzielono nas do rodzin, gdzie przyszło nam spędzić 2 noce. Następnego dnia czyli w środę  jechaliśmy do miasta Brinhton. Zobaczyliśmy akwarium i centrum miasta, gdzie dano nam  czas na zakupy. Ostatni dzień wycieczki, czwartek, przeznaczony był na zwiedzanie centrum Londynu. Przejażdżka na London Eye była świetna. Przeszliśmy się także wdłuż  Buckinghamskiego Pałacu, a wieczorem wyruszyliśmy  w drogę powrotną. Wycieczka była wspaniała. Wszystkim  uczestnikom się na pewno bardzo się podobała.

Marek Pinkas, kl. 9