Dwie Marysie w Czytelni

2014-05-22 161W dniach 22 i 23 maja przy wypełnionej po brzegi sali uczniowie naszej szkoły odgrywali przedstawienie pt. „Dwie Marysie“. Była to baśń sceniczna w 5 odsłonach, opracowana wg bajki ludowej. W przedstawieniu udział brali uczniowie wszystkich klas poza chłopcami najstarszej klasy, którzy wystąpili w roli kulisowych. W rolach mówionych przedstawili się tym razem uczniowie wyższego stopnia. Tytułowe Marysie brawurowo odegrały uczennice klasy dziewiątej Klara Kotas i Dorota Kiedroń. W rolę Matki wcieliła się Karolina Franek , a Wodną Panią była Weronika Zemene. Aktorom na scenie towarzyszyli tancerze. W przedstawieniu zobaczyć można było aż 7 tańców! Reżyserem była p. naucz. Grażyna Zubek. Choreografią i śpiewami zajęły się panie nauczycielki . O muzykę i efekty dźwiękowe zatroszczył się pan Andrzej Macoszek. O oświetlenie zadbał pan Mariusz Czader. Prześliczne stroje aktorów i tancerzy w wielkiej mierze były dziełem pań nauczycielek oraz mam i babć uczniów. Przedstawienie zebrało wiele pochlebnych recenzji, cieszymy się, że się podobało i dziękujemy za wsparcie urzędowi gminnemu oraz Macierzy Szkolnej.

Michał Urbuś, kl. 9