"EDISON" w szkole

 

 

phoca thumb l dscn0078

DZIENNIK PROJEKTU ...

W tygodniu od 28. 9 do 5.10. 2014  gościliśmy  w naszej szkole 6 studentek  z różnych krajów świata w  ramach  największego  i najczęściej realizowanego  z projektów w Republice Czeskiej.

EDISON  to wielokulturowy projekt, który młodych ludzi i dzieci mieszkających w Czechach motywuje, aby pomyśleli o przyszłych możliwościach rozwoju i zdobywaniu doświadczenia poza granicą. Celem projektu jest również ochrona i prezentacja lokalnych tradycji. Nasi uczniowie mieli możliwość zaznajomić się z kulturą, językiem,  zwyczajami, ulubionymi daniami i atrakcjami turystycznymi  rodzinnych stron studentek wolontariuszek, które przyjechały do nas  z Chin, Japonii, Rumunii, Turcji, Włoch i Brazylii. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Podczas warsztatów powstawały oryginalne  i ciekawe prezentacje. W ramach projektu,  w piątek, 3.10., odbył się Otwarty Dzień Projektowy, na który zaproszeni zostali rodzice i sympatycy szkoły. Zaznajomić się oni mogli z projektem  pt. „Biuro podróży, ” za pośrednictwem  którego  mieli do wyboru fantastyczne oferty podróży po  krajach, z których pochodziły  studentki. Po prezentacji projektu w ogrodzie szkolnym  miało miejsce wspólne spotkanie uczniów, rodziców  i gości.

Uczestnicząc w  projekcie EDISON uczniowie zdobyli wiele cennych doświadczeń oraz wzbudzili motywację do poznawania świata i nauki jezyków obcych.

G.Zubek