Udany kurs narciarski

Kurs narciarskiDnia 23 lutego 2015 roku klasy 7., 8.. i 9 wyjechały na kurs narciarski na Baginiec. Do Piosku pojechaliśmy autokarem i stąd poszliśmy na Baginiec na piechotę. Po przyjściu do hotelu najpierw wypakowaliśmy swoje bagaże, a potem zjedliśmy smaczny obiad. Po południu już na nas czekał stok. Tam rozdzielono nas do grup. Grupą najbardziej zdolnych narciarzy zajęła się  iunstruktorka  Dorota  Kawulok. O drugą grupę postarała się pani nauczycielka Janina  Sajdok, a początkujących narciarzyjazdy na nartach uczył pan nauczyciel Marian Nieboras. Każdy dzień rozczynał pobudką o godzinie 7,00, następnie zjadaliśmy śniadanie, a potem już całe dopołudnie zjeżdżaliśmy na nartach. Obiad czekał o 13,00, po nim  następowała półtoragodzinna przerwa poobiednia. Po przerwie wracaliśmy na stok  i  uczyliśmy się zjeżdżać aż do kolacji. Ze śniegiem było różnie, ale w sumie można było zjeżdżać ze stoku. Wieczory spędzaliśmy na wspólnych zabawach. Jedno dopołudnie odwiedził nasz kurs pan Drózd z ciekawym wykładem o wspinaczkach górskich. On sam pokonał Andy. Pewnego późnego wieczoru zorganizowano dla nas wyjście z przewodnikiem do pobliskiej obory. Na kursie nie mogło też zabraknąć  balu maskowego na nartach.  W ostatni dzień pobytu na kursie, w piątek,  wszyscy uczestnicy wzięli udział w zawodach. Po smacznym obiedzie znów wyruszyliśmy do Piosku, gdzie oczekiwał  nas już autokar, by odwieźć nas do domu. Po udanym kursie na Bagińcu czekał nas wakacyjny tydzień!!!

Stefan Gociek

Klub Korespondentów, kl. 7