43. Zjazd Gwiaździsty za nami

ZG2015-0115bW sobotę, 7 lutego, w Mostach koło Jabłonkowa odbyła się kolejna, czterdziesta trzecia już, edycja największej zimowej imprezy dla uczniów polskich szkół w RC zwanej Zjazd Gwiaździsty. Corocznie organizatorami igrzysk są poszczególne szkoły od Trzyńca po Mosty. Tym razem przygotowania spadły na barki rodziców i nauczycieli PSP w Wędryni. Stało się tak już po raz drugi z rzędu, ponieważ w ubiegłym roku – pomimo przygotowań- dodatnie temperatury nie pozwoliły w ogóle zorganizować zawodów. Wspólnie z dyrekcją i gronem nauczycielskim w przygotowaniach do Zjazdu uczestniczyła Macierz Szkolna. Ofiarni rodzice uczniów wiele czasu i starań poświęcili organizacji treningów oraz zabezpieczeniu imprezy od strony technicznej i gastronomicznej. W kategorii „Goście” startowali m.in. zawodnicy z sąsiadującej z organizatorami szkoły czeskiej. Nowością był występ snowboardzistów, uczniowie mogli się zaprezentować w tym popularnym wśród młodzieży zimowym sporcie.

W kadrze reprezentującej naszą szkołę znalazło się w tym roku 19 narciarzy slalomistów i 17 biegaczy. Wywalczyli oni sporo punktów, w klasyfikacji ogólnej wśród 25 startujących w zawodach szkół zdobyliśmy wysokie 4. miejsce. Na stopniach zwycięzców, plasując się na 3. miejscu, stanęła Alicja Szotkowska z klasy 1, reprezentująca szkołę w biegach na nartach. W slalomie medal srebrny wywalczyła Mariola Lysek z klasy 2. , a medale brązowe zdobyły Anna Maria Filipek z klasy 4. i  Agnieszka Kiedroń z klasy 9.