Projekt TalkTalk - kurs konwersacyjny języka angielskiego

 

   W dniach 8.6 – 11.6.2015 w naszej szkole odbywał się kurs konwersacyjny  języka angielskiego z nauczycielem z amerykańskiego Jacksonville, Markiem Halvorsenem. Dwie grupy uczniów, z młodszych i starszych klas, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału w projekcie, uczestniczyły przez 3 lekcje dziennie w zajęciach prowadzonych przez Amerykanina. Dowiedzieli się ciekawych rzeczy o jego rodzinnym mieście, dyskutowali na różne tematy, pracowali nad zadaniami w rodzaju np. wymyślania własnych dyscyplin sportowych i prezentacja ich, opis ludzi i inne. Na szkolnym boisku uczyli się grać w kickball, czyli odmianę baseballu graną z piłką nożną.

   Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże, uczestniczyło w nich w sumie 41 osób. Uczniowie, nawet ci początkowo nieśmiali, stopniowo zaczęli używać języka angielskiego, aktywnie uczestniczyli w lekcjach, które potem ocenili jako interesujące i zabawne. Sam nauczyciel w wywiadzie (cytujemy go poniżej) powiedział, że uczenie także jest dla niego zabawne, a w Czechach najbardziej podoba mu się jedzenie, ludzie, architektura, historia, publiczne środki transportu, góry i właśnie uczenie!

   Uczniowie już się pytają, czy w przyszłym roku takie zajęcia również się odbędą.

An interview with our guest,

native English language teacher Mark

 • What´s your name and surname?
  • Mark Halvorsen.
  • Where are you from?
   • Florida, Jacksonville.
   • When is your birthday?
    • April, 7.
    • Have you got any brothers or sisters?
    • Yes, I have a brother.
    • What´s his name?
     • Have you got any pets?
      • Did you like school?
       • Yes, I like the university.
       • What´s your favourite subject?
        • What do you do?
         • I´m a teacher.
         •  What´s your hobby?
          • Fishing, riding motorcycles, food.
          •  What´s your favourite sport?
           • American football.
           •  What are your plans for the future?
            • Go back to school for licence Mental Health Counseling.
            •  What do you like in the Czech Republic?
             • Food, people, history, mountains, architecture, public transport, teaching.
             •  Is anything interesting in our school?
              • Everything is new and clean and I like the garden.
              •  Was it difficult to teach us?
               • No, it was interesting and funny.
               •  Do you like teaching?
                • Yes, it´s lot of fun.
                •  Thank you very much.

 Interview made and written by Alexandra Hladík, Karolina Konstankiewicz and Izabela Szücs