Dzień Babci i Dziadka 2016

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbyło się 26 stycznia w naszej szkole, było bardzo radosnym wydarzeniem. Pani Dyrektor Elżbieta Wania przywitała licznie zgromadzonych gości, życząc miłych wrażeń, przekazała scenę młodym aktorom, którzy pod bacznym okiem pań: Danuty Kantor, Haliny Kocurek, Lucyny Wojnar, Haliny Veit Podoli, Katarzyny Běčák, Janki Łakoty przygotowali wiele niespodzianek.
Napięcie przed uroczystością sięgało zenitu. Kiedy pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ, na widowni wszystkie krzesła były zajęte. „Kochana Babciu, żyj nam sto lat…“ – tak śpiewali pierwszoklasiści trzymając w rękach duże serca własnej roboty. Zaczęło się. Pomimo stresu związanego z występem przed tak dużą publicznością mali artyści nie zwalniali tempa. Były wiersze,piosenki, tańce dziewczynek, które uczestniczą w zajęciach kółka tanecznego, a nawet krótka scenka w wykonaniu uczniów klasy czwartej.
Po występach dzieci rzuciły się na szyję swoim babciom i dziadkom, by wręczyć im przygotowane wcześniej laurki i prezenty. Wyczuwalna była więź pokoleń i miłość, jaką dzieci darzą najstarszych członków rodzin oraz bezgraniczna miłość dziadków do swoich wnuków. Najlepszym tego dowodem były uśmiechnięte twarze wnucząt i wzruszone twarze każdej babci i dziadka. Po życzeniach nastąpił moment wspólnego biesiadowania. (MSB)

Występ klasy 1.

Opowiadanie Ani Filipek z klasy 5.

Login