Zdumiewający teatr fizyki

 

DSCN4182

 

W środę (25. 2. 2016) zawitał do naszej szkoły niecodzienny i niespotykany teatr ze spektaklem „Zdumiewający teatr fizyki“. Dwoje młodych fizyków z Brna zaprezentało parę bardzo ciekawych doświadczeń. Doświadczenia były proste a jednak „zdumiewające”. Wiele z nich można przeprowadzić w warunkach domowych. Uczniowie klas 1. – 3. zapoznali się z zasadą działania silników rakietowych oraz gęstością różnych substancji, klasy 4. – 6. widziały ciekawe doświadczenia dotyczące ciśnienia. Uczniowie klas 7. – 9. dowiedzieli się wiele ważnych informacji związanych z historią żarówki i baterii. Podczas niektórych doświadczeń dla najstarszych wykorzystana została mikrofalówka, należy się więc obawiać, czy doświadczenia te uczniowie nie przeprowadzą w swoich domach.