Spotkanie z pisarką

W środę, 24.2. 2016, w Czeskim Cieszynie w Kawiarni AVION odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk. W spotkaniu brali udział uczniowie, którzy w Konkursie Czytelniczym uzyskali wyróżnienie za recenzję konkursowej lektury. Książka Barbary Gawryluk ,,Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza” została wybrana jako jedna z czterech konkursowych książek dla uczniów klas stopnia wyższego. W ciągu spotkania autorka opowiadała nam o swoich książkach, bohaterach, którzy w nich występują i o ich przygodach. Mówiła też o tym, że większość swoich książek pisze na podstawie prawdziwych wydarzeń. Powiedziała, że kiedy pisała książkę ,,Czarna, Klifka i opowieści z dna morza” specjalnie pojechała do Gdyni, by dokładnie poznać miejsce, gdzie miała się odbywać przygoda głównego bohatera książki. Pani Barbara Gawryluk jest moim zdaniem bardzo ciekawą osobą, dlatego bardzo żałuję, że nie przeczytałam właśnie jej książki i nie mogłam z nią porozmawiać na jej temat. Prawdę mówiąc to spotkanie bardzo mnie zachęciło do przeczytania tej książki. Spotkanie z pisarką mi się bardzo podobało i mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę miała możliwość w podobnym uczestniczyć.

Małgosia Rudzińska

kl. 7, Klub Korespondentów