Uczniowie PSP im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni pomagają potrzebującym

Samorząd Uczniowski PSP im.Wisławy Szymborskiej w Wędryni w tym roku szkolnym poza działalnością na rzecz społeczności uczniowskiej i organizowaniem wielu wydarzeń kulturalnych, włączył się do kilku akcji charytatywnych. Jak co roku, uczniowe zbierali makulaturę, ze sprzedaży której sponsorowana jest edukcja Chaithry, dziewczynki z Indii, w programie ,,Adopcja na odległość”. Plastikowych zakrętek nie wyrzucaliśmy, przynosiliśmy je do szkoły, czym pomagaliśmy nie tylko środowisku naturalnemu, ale również Tadkowi. W czasie zimy zwierzęta w lesie często głodują, ale dzięki uczniom naszej szkoły, zbierającym kasztany i żołędzie, miały większą szansę przeżyć. W tym roku też, w związku z kryzysem na Ukrainie odbyło się zbieranie zabawek, ubrań i butów dla Ukraińczyków. W styczniu i lutym przedstawiciele samorządu sprzedawali w szkole zakładki, magnesy, płyty CD, bransoletki i breloczki na rzecz organizacji ,,Život dětem”. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone były na leczenie dwóch ciężko chorych chłopców.

Nową akcją było szydełkowanie i robienie na drutach kwadracików z włóczki. Nazwaliśmy ją ,,Kwadraciki dla Afryki”. Chodzi o to, że uczniowie, nauczyciele, babcie, mamy robili na drutach lub na szydełku różnokolorowe kwdraciki wielkości 20x20 cm, które wysłane zostaną do Afryki. Tam wolontariusze łączą je w koc (na jeden koc potrzeba 35 kwadracików) chroniący opuszczone dzieci i ludzi chorych na AIDS przed zimnymi nocami. W szkole zebraliśmy pokaźną liczbę kwadracików. Do akcji włączyły się również panie z Klubu Kobiet MK PZKO, za co im bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystko, co zostało zrobione, wyślemy w czerwcu, ale akcja będzie trwała i przez następny rok szkolny, więc zapraszamy wszystkich chętnych do szydełkowania lub robienia na drutach! Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej www.upletctverec.wordpress.com

Za Samorząd Uczniowski

Alexandra Hladík