Ekskursja do Centrum Integracyjnego w Trzyńcu

EkskursjaBWakacje się niestety skończyły, ale w pierwszym tygodniu nauki czekała nas - uczniów miła niespodzianka. Prawie wszystkie klasy naszej szkoły wzięły udział w ekskursji do nowo otwartego Centrum Integracyjnego w Trzyńcu. Nasza klasa oraz klasa szósta pojechały na ekskursję w środę, 14 września.  W Centrum Integracyjnym mają swe siedziby strażacy i policja. My zwiedzaliśmy tylko część „strażacką“. Oprowadzał nas po niej sympatyczny strażak Martin. Zapoznaliśmy się z codziennym życiem trzynieckich strażaków. Zobaczyliśmy ich salę gimnastyczną, rurę do zjeżdżania , szatnie, kamcelarie, sypialnie, siłownię oraz garaż, w którym stały okazałe wozy strażackie i dwa pontony. Pontony wykorzystawane są w wypadku powodzi. Obejrzeliśmy liczne puchary i medale z różnych krajowych i międzynarodowych konkursów i olimpiad strażackich. Dowiedzieliśmy się, że w ciągu jednego roku strażacy wyjeżdżają z pomocą ponad 600 razy. Podczas zwiedzania centrum usłyszeliśmy alarm. Który informował o niebezpieczeństwie. Tym razem strażacy nie pojechali gasić pożar, ale obcinać gałęzie drzew, które zagrażały bezpieczeństwu przechodniów w pobliżu dużych starych  drzew. Naszym zdaniem ekskursja była bardzo ciekawa i wiele ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się. Mamy nadzieję, że kiedyś nadarzy się okazja do zwiedzenia i części „policyjnej“ Centrum Integracyjnego w Trzyńcu.

Uczniowie kl. 9 PSP im. W. Szymborskiej w Wędryni