JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Jasełka linkDwa grudniowe popołudnia na długo pozostaną w pamięci uczniów, ich rodziców, członków rodzin, przybyłych gości oraz grona pedagogicznego PSP im. W. Szymborskiej w Wędryni.

Czternastego i piętnastego grudnia 2016 roku w Czytelni miały miejsca niecodzienne wydarzenia – uczniowie naszej szkoły razem z przedszkolakami z wędryńskiego przedszkola wystawili JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE autorstwa W. Chotomskiej.

Reżyserem spektaklu była pani Janina Łakota. Oprawę muzyczną i nagłośnienie przygotował pan Andrzej Macoszek, o oświetlenie zadbał pan Mariusz Czader. Nad charakteryzacją czuwała pani Agata Kokotek oraz panie Karolina Goryl i Jiřina Lebeda. Natomiast scenografia i kostiumy były dziełem grona pedagogicznego.

W jednej chwili sala wypełniła się anielskimi głosami uczniów. Przepiękna scenografia, kostiumy oraz gra młodych aktorów zachwycały obecnych na widowni. Cóż to było za widowisko... Anioły z przekazem miłości i pokoju towarzyszyły widzom od samego początku. Nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wypełnił całkowicie Czytelnię wprowadzając niesamowitą atmosferę.

Po występach rozpoczął się kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez panie nauczycielki oraz dzieci. Fundusze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz wspaniałą grę aktorską.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania spektaklu.

Dziękujemy Rodzicom z Macierzy Szkolnej za pomoc w realizacji przedstawienia oraz przygotowanie pysznego poczęstunku.

Poniżej prezentujemy kilka wypowiedzi uczniów klasy V, którzy grali w Jasełkach Bożonarodzeniowych.

„ Ja grałem pasterza Jaśka, mój kolega Janusz był Józefem.

Nie wiem dlaczego, ale przed każdym występem miałem tremę“. Michał

„ Podczas przygotowań do Jasełek mieliśmy wiele prób. Dużo prób było w szkole, ale były też w Czytelni.

Zaczęło się tak.....

Najpierw pani przydzieliła nam role, potem nauczyliśmy się czytać nasze teksty. Potem trenowaliśmy już z ruchami, następnie w Czytelni. Stresowałam się przed pierwszym przedstawieniem, ale udało się. Myślę, że było warto uczyć się ról.

Ja byłam diabełkiem“. Magda

„Było bardzo dużo prób. Ja grałam Biedronkę. Podobała mi się ta rola. Próby w Czytelni były fajne. Najciekawsza była próba generalna. (…) Przed pierwszym występem trochę się stresowałam, przed drugim mniej, a przed kolejnymi dwoma już nie“. Ania