Wakacyjny obóz

PSP im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni zaprasza chętnych uczniów, miłośników górskich wycieczek i spędzania czasu w jak najbardziej naturalnych warunkach w ścisłym kontakcie z piękną beskidzką przyrodą na

wakacyjny obóz turystyczno – przyrodniczy w regionie CHKO Beskidy,
Koszarzyska – chata Kiczera w dn. 30.6 – 3.7.2017
 (piątek – poniedziałek).

W programie przewidziane są wycieczki po najbliższej okolicy, poznawanie miejscowej fauny i flory, zajęcia sportowe, nocne obserwacje nieba – rozpoznawanie niektórych gwiazd i gwiazdozbiorów, budowa leśnego szałasu, orientacja
w przyrodzie (bez użycia GPS!), elementy sztuki przetrwania, czyli taki mały,survival', wieczorne ogniska, wspólne śpiewanie i zabawy, kapiel w naturalnym basenie, nocny rajd, podchody i in.

Podczas pobytu uczestnicy będą mieli zapewnione 3 główne posiłki dziennie, owoce lub przekąskę na drugie śniadanie i podwieczorek, picie w ciągu całego dnia. Do dyspozycji będą toalety i prysznic, ale nie będzie możliwości korzystania z urządzeń elektrycznych i elektronicznych z powodu braku dostępu do prądu. Koniecznym wyposażeniem każdego uczestnika jest poza rzeczami osobistymi i higienicznymi także śpiwór, poduszka, prześcieradło, latarka, coś do pisania, pojemnik na picie na wycieczki, nakrycie głowy, krem z ochronnym filtrem.

Ze względu na charakter obozu i pobyt w przyrodzie należy liczyć się z możliwościami kontaktu z różnego rodzaju owadami (np. komary), roztoczami (np. kleszcze), okresem pylenia poszczególnych gatunków roślin (uczulenia) itp. Przyjmujemy dzieci od 3 klasy, pobyt młodszych uczniów prosimy skonsultować z organizatorem. Należy wziąć pod uwagę to, że młodsze dzieci mogą tęsknić, nie są przyzwyczajone do tego rodzaju warunków i aktywności, nie dadzą rady w czasie dłuższego marszu w różnym terenie itd. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba będzie po dziecko przyjechać i zabrać je z obozu do domu bez zwrotu kosztów pobytu. Należy więc dobrze rozważyć udział młodszego dziecka, biorąc pod uwagę jego charakter i możliwości.

Kadrę instruktorską stanowić będą nauczyciele szkoły. Koszt obozu zależny będzie od ilości uczestników i akceptacji projektu, który został w tym celu napisany - nie przekroczy ale 800,- kcz (wyżywienie, wynajem zakwaterowania, przybory potrzebne do pracy, drobne upominki, częściowe opłacenie kadry itd.). Rodzeństwo - drugie i kolejne dzieci - mają 20% zniżki. Oczywiście wszyscy chętni sponsorzy będą bardzo mile widziani – można zasponsorować wody mineralne, soki, owoce, domowe wypieki, drobne upominki lub jakąś kwotę pieniężną – zawsze będzie to wielka pomoc dla dzieci, za którą z góry dziękujemy!

Chęć wzięcia udziału w obozie należy zgłosić nauczycielce Ewie Hladík, a następnie otrzymane wstępne zgłoszenie należy wypełnione oddać do 30.3.2017. Po tym terminie i ustaleniu liczby uczestników zostaną podane dalsze szczegółowe informacje. Z ewentualnymi pytaniami proszę zwracać się do nauczycielki Ewy Hladík.

Serdecznie zapraszamy!