Sukces dziewiątoklasistek

Chemik Gif 5W naszej szkole znalazły się  2 odważne i zdolne  dziewczyny, uczennice klasy 9., Agnieszka Iwanuszek i Karolina  Konstankiewicz, które podjęły wyzwanie i postanowiły zmierzyć się z chemią przystępując do szkolnej części Olimpiady Chemicznej organizowanej przez MŠMT. Składała  się ona z części teoretycznej, którą dziewczyny rozwiązywały korzystając z różnych dostępnych źródeł informacji. Tematyka była bardzo zróżnicowana, dotyczyła m. in. historii odkrycia i produkcji papieru, barwników, fotosyntezy, cukrów, problemu recyklacji, kwasów, zasad i oczywiście nie obyło się bez szeregu wzorów i reakcji chemicznych oraz zadań. Potem następowała część praktyczna pełna probówek, roztworów, wskaźników,  wymagająca dużej precyzji przy wykonywaniu doświadczeń oraz logicznego i rzeczowego wysuwania wniosków. Uwieńczeniem tych wszystkich zmagań był test podsumowujący. Na podstawie uzyskanych wyników  Agnieszka i Karolina zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych Olimpiady chemicznej , które odbyły się we wtorek, 7. 03. 2017, we Frydlancie. Obie dziewczyny , ku wielkiej radości swojej i nauczycieli, zostały laureatkami zajmując: 6. miejsce - A. Iwanuszek  oraz 10. - K. Konstankiewicz.

/ ago/