Wyśpiewały podium

Zpvek2017We wtorek,  14 marca br.,  w Domu Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu odbyły się eliminacje miejskie konkursu piosenek ludowych pn. „Zpěváček 2017“. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 8. – Petra Sikora oraz Daniela Veit. W konkursie zabrzmiały nie tylko pieśni solowe, ale także duety. Mogliśmy wysłuchać wiele pięknych pieśni ludowych z naszego terenu tak w języku polskim, jak i czeskim. Stroje góralskie, w które były ubrane niektóre dziewczyny (również i nasze), podkreśliły jeszcze bardziej piękno kultury ludowej naszego terenu. Konkurs ten zakończył się sukcesem obu naszych śpiewaczek  w swojej kategorii. Daniela Veit uzyskała 2. miejsce, natomiast Petra Sikora uplasowała się na miejscu 1. i będzie reprezentować  na początku kwietnia nasz region -  a zarazem i naszą szkołę  - w eliminacjach regionalnych w Karwinie, gdzie zaśpiewa piosenkę „Zasiołach kapustym“ wraz  z akompaniamentem  kapeli ludowej.  Cieszymy się bardzo z sukcesu obu dziewczyn,  a Petrze życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.

/hapo/