Spotkanie z pszczelarzem

26 kwietnia w ramach Dnia Ziemi przybył do naszej szkoły pszczelarz z Trzyńca pan Zielina. W pracy z pszczołami ma już ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Opowiadał nam o życiu w ulu, rodzajach pszczół,  ich specjalnych zadaniach i  o znaczeniu pszczół dla życia na Ziemi. Przywiózł pokazać ramkę z rojem pszczół, specjalne ubrania chroniące pszczelarzy, narzędzia  oraz świece z wosku pszczelego. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, na przykład jak bardzo leczniczy jest miód i propolis. Pan Zielina cierpliwie odpowiadał na wszystkie nasze dociekliwe pytania. Na następnych lekcjach utrwalaliśmy nasze wiadomości oglądając filminki o pszczołach. Spotkanie to bardzo nam się podobało.    

                                                                           Aga, Ania, Magda, Daniel G.- klasa 5