Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej

W środę 17 maja uczniowie polskich szkół podstawowych przybyli do Czeskiego Cieszyna na Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej. Dzieci konkurowały w śpiewie solowym, w duetach oraz w zespołach. Nasi reprezentanci uzyskali znakomite wyniki. W kategorii solistów klas młodszych I miejsce zajęła Teresa Kaszper, natomiast II miejsce przypadło Julii Szwarc. Zespół Uśmiech, któremu na skrzypcach akompaniował pan Stanisław Witos, uplasował się na II miejscu. W kategorii klas starszych na I miejscu stanęły ex equo Petra Sikora i Karin Bartulec, natomiast Zespół Dziewczęcy Wędrynia zdobył miejsce II. Karin Bartulec w dodatku została laureatką nagrody Grand Prix!

                                                 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! (J. Ł.)