Archeopark - Podobora

roda 10 maja była dla nas bardzo ciekawym dniem. Zwiedziliśmy dawne grodzisko słowiańskie w Kocobędzu. Dziś znajduje się tutaj nowoczesne muzeum starych dziejów – Archeopark Podobora. Pani przewodniczka zaznajomiła nas najpierw z ekspozycją wewnątrz budynku, obejrzeliśmy film, rozwiązywaliśmy quiz, dotykaliśmy wielu ciekawych przedmiotów i narzędzi. Wreszcie poszliśmy obejrzeć samo grodzisko. Wchodziliśmy do niskich domków pokrytych słomą, mełliśmy ziarno, podpisywali się głagolicą, próbowali tkać, szukając kości w piasku bawiliśmy się w archeologów oraz strzelaliśmy z łuku. Pełni wrażeń i nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły. Warto było odwiedzić tak ciekawe miejsce i bliżej poznać życie dawnych Słowian.    
             
                                                                                        Uczniowie klasy 5

 

 DSC05285 1

DSC05292 1