Jesteś mamo skarbem mym ...

IMG 1205

Jesteś mamo skarbem mym,

Kocham Ciebie z całych sił.

Jesteś wszystkim tym co mam,

Wszystko Tobie jednej dam...

Te słowa refrenu piosenki wywołały łzy wzruszenia u każdej z mam, która 18 maja przybyła do naszej szkoły na uroczystość zorganizowaną z okazji Dnia Matki.

Uczniowie klas I -V przygotowali mnóstwo niespodzianek.

Na początku był wykład, który opracowała pani dietetyk Terezie Haratková. Tematem prezentacji było zdrowe odżywianie dzieci i dorosłych.

Po wykładzie dumne mamy ze skupieniem wysłuchały przepięknych deklamacji wierszy oraz brawurowo zaśpiewanych piosenek. Uroczystość uświetnił występ chóru UŚMIECH, który wprowadził zgromadzonych w świetny nastrój.

Punktem kulminacyjnym akademii było wręczenie laurek oraz biżuterii, własnoręcznie zrobionych przez dzieci pod bacznym okiem swoich pań. Wzruszeniom nie było końca, zaskoczone mamy długo tuliły w objęciach swoje pociechy.

Po uroczystości mamusie oraz towarzyszący im tatusiowie zostali poczęstowani smakołykami wcześniej przygotowanymi przez dzieci. Na stołach znalazły się: chleb, marchewkowe ciasteczka, bananowe muffiny, owocowe szaszłyki, koktajl mleczny, jajeczne grzybki, różnokolorowe sałatki.

Bardzo dziękujemy dzieciom oraz paniom z I stopnia za przygotowanie tak wzruszającego i pysznego spotkania.