Wakacyjny obóz turystyczno – przyrodniczy 2017

 

 W regionie CHKO Beskidy, w pięknej miejscowości Koszarzyska, na Kiczerze, w starej, zabytkowej chałupie bez prądu i nowoczesnych gadżetów, za to z niepowtarzalną atmosferą, w dniach 30.6 – 3.7.2017 odbył siędrugi już wakacyjny obóz turystyczno – przyrodniczy dla uczniów PSP im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni.

            W jego ramach odbyły się wycieczki po najbliższej okolicy, wyprawy na Ostry, Kamienity i Kozubową, poznawanie miejscowej fauny i flory, zajęcia sportowe, orientacja w przyrodzie, wieczorne ogniska, wspólne śpiewanie i zabawy, kapiel w naturalnym basenie, nocny pochód, nocna ścieżka odwagi, obozowy chrzest i in.

Uczestnicy zdobywali wiele sprawności, m. in. strzelanie z łuku, wiatrówki, rzut strzałkami, opieka nad młodszymi dziećmi, rozponawanie gatunków zwierząt Europy i świata, próby milczenia, pomoc przy przygotowywaniu posiłków, sprzątaniu, zmywaniu itd.

W obozie wzięło udział 16 dzieci od 3 do 9 klasy, kadrę instruktorską tworzyli nauczyciele szkoły: Dorota Zogata, David Bielesz oraz Ewa Hladík a dobrym duchem naszego domu, a przede wszystkim kuchni, była już tradycyjnie nauczycielka Dorota Jansa.

Organizatorzy i uczestnicy pragną wyrazić swoją wdzięczność za wsparcie finansowe Funduszowi Rozwoju Zaolzia oraz Macierzy Szkolnej przy PSP w Wędryni i gminie Wędrynia które w tym roku bardzo hojnie wsparły nasz projekt. Serdeczne podziękowania należą się także wszystkim rodzicom, dziadkom i tym, którzy zaopatrzyli nas w napoje, ciasta i świeże owoce.

A tak podsumowały pobyt na obozie dwie uczestniczki w swoich listach, o których napisanie dzieci tradycyjnie proszone są na zakończenie obozu:

Chata Kiczera, 3.7.2017

Droga MORSKA WYDRO,

Chcę Ci napisać, że na obozie mi się bardzo podobało, szczególnie szukanie skarbu, wycieczki po Beskidach oraz strzelanie z procy, łuku i wiatrówki. Jedyną rzeczą, która za bardzo mi się nie spodobała, były godziny zasypiania - mogły być trochę późniejsze.

Bardzo się cieszę, że pogoda była wciąż dobra, oprócz jednego dnia. Na zakończenie naszego obozu przygotowali nauczyciele wraz ze starszymi uczniami ścieżkę odwagi. Była bardzo straszna!