Wycieczka do Wiednia

7 czerwca 2017 o godzinie 4:30 rano 19 uczniów z klasy 8 i 9 wyjechało na całodniową wycieczkę do pięknej stolicy Austrii, Wiednia. Do miasta jechało się autobusem, a w mieście poruszaliśmy się za pomocą metra co samo o sobie było ekscytującą przygodą.

Najpierw poszliśmy do barokowego pałacu Schönbrunn gdzie zwiedzaliśmy królewskie apartamenty. Dzięki audioprzewodnikowi w języku polskim można bylo dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat życia tamtejszych władców takich jak Maria Teresa, Franciszek Józef czy cesarzowa Elżbieta, zwana Sisi. W pałacu znajduje się 1441 pomieszczeń, lecz my przeszliśmy „tylko” około 40. Byliśmy również w pięknym parku obok Schönbrunnu. Widzieliśmy znaną fontannę Neptuna, a na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na pałac i Wiedeń, weszliśmy na Gloriettę.

Później przemieściliśmy się metrem do centrum, gdzie zwiedziliśmy katedrę św. Szczepana, ratusz i móstwo innych zabytków. Pod koniec dnia odwiedziliśmy wiedeński park rozrywki Prater, gdzie na świetnej zabawie spędziliśmy ponad 2 godziny. Do Wędryni przyjechaliśmy po północy, oczywiście wykończeni ale pełni wrażeń.

Dziękujemy pani Ewie Hladik oraz pani Halinie Veit Podoli za zorganizowanie takiej wspaniałej wycieczki!

                                                                                              Alexandra Hladík