Hej, kolędo, kolędo…

 

Hej kolędoW przeddzień Święta Trzech Króli,                            5 stycznia, w kościele św. Katarzyny odbył się tradycyjny już Koncert Kolęd, w którego programie wystąpili uczniowie naszej szkoły. W programie koncertu znalazło się 15 kolęd polskich w wykonaniu wszystkich śpiewających uczniów szkoły. Czternastu  recytatorów przedstawiło się w nastrojowych wierszach a ośmiu muzyków złapało za  swoje instrumenty: keyboard, flet, skrzypki, gitarę. W koncercie nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd przez uczniów i zebranych  w kościele parafialnym  słuchaczy. Wzruszająco zabrzmiały popularne polskie kolędy „Przybieżeli do Betlejem“  oraz „ Mędrcy świata“. Żegnając się z przybyłymi na koncert uczniowie życzyli im i sobie, by   nowy rok wypełniały   życzliwość, radość i satysfakcja, by każdy dzień był  wyjątkowy, pogodny, pełen zdrowia i radości.

 

 Autorką scenariusza Koncertu Kolęd była Elżbieta Wania. W przygotowaniu koncertu i próbach pomogły jej kierowniczki  szkolnych  zespołów wokalnych,  Janina Łakota i Halina Veit Podola.