Sukces klasy ósmej

 

W środę, 9 maja, klasa ósma wyjechała na Mezinárodní Řemeslné Hry, zorganizowane przez SOŠ w Trzyńcu na terenie szkoły. Zmierzyliśmy swe siły w takich fachowych dyscyplinach jak hydraulik, metalurg, elektryk, ślusarz, ale też barman, który miał za zadanie stworzyć własny koktajl. Nad wszystkim czuwało jury. Sprawdziliśmy naszą wiedzę również jako grupa, rozwiązując quiz, nawiązujący do produkcji żelaza lub profesji podanych powyżej. Swoją zręczność sprawdziliśmy, kiedy udało nam się zbudować wieżę, która miała utrzymać na sym wierzchu gumowy cukierek. Materiałami budowlanymi było 20 nieugotowanych makaronów spaghetti oraz taśma do klejenia. Udało nam się zbudować najwyższą wieżę, która sięgała 80 cm! Po obiedzie, który zjedliśmy w tamtejszej stołówce, zostały ogłoszone wyniki. Najpierw wyłoniono 1., 2. oraz 3. miejsca poszczególnych dyscyplin, potem mieliśmy poznać wyniki pracy w grupach.

 

* Trzecie miejsce zdobyła szkoła w Wędryni – ogłosił pan moderator.

 

,,Ale która“? pytaliśmy się nawzajem. Reprezentanci czeskiej szkoły powoli podążali w stronę podium dla zwycięzców. Rzeczywiście, zdobyli trzecie miejsce. Wręczanie nagród, gratulacje, oklaski.

 

* A miejsce drugie – kontynuował pan moderator – zdobyła... polska szkoła w Wędryni.

 

Bardzo szczęśliwi podeszliśmy do podium, odebraliśmy gratulacje oraz nagrody. Pierwsze miejsce zajęła polska szkoła z Czeskiego Cieszyna, która otrzymała piękny duży puchar.

 

Potem uwieńczono nas na fotografii i nastąpiło rozejście. Bardzo dobrze się bawiliśmy i przy okazji czegoś się dowiedzieliśmy.

 

Dorota Baszczyńska

 

Klub Korespondentów

 

PSP im.W. Szymborskiej w Wędryni, kl. 8