Talenty śpiewacze

Jest faktem znanym, że w naszej podstawówce od lat nie brakuje talentów śpiewaczych. W ostatnich tygodniach nasi uczniowie kilkakrotnie sięgali po laury najwyższe. W konkursie „Bystřický zvonek“ organizowanym przez DDM w Bystrzycy pierwszoklasistka Agatka Szotkowska, Ania Cienciała z klasy trzeciej oraz dziewiątoklasistka Petra Sikora zyskały 1. miejsca. Na 2. miejscu uplasowała się Teresa Kaszper z klasy trzeciej.

Kolejnym konkursem był Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej, gdzie na miejscu pierwszym stanęły Julia Szwarc i Teresa Kaszper, na miejscu drugim uplasował się duet Natalia Kaszper i Anna Cienciała oraz zespół Uśmiech,wyróżnienie zyskała Agata Szotkowska.W starszych kategoriachna drugim miejscu uplasowali się Petra Sikora, Beata Zahradnik, Jakub Kaszper oraz Zespół Wokalny Wędrynia, wyróżnienie otrzymali Wojciech Szczerba i Dorota Szotkowska.

W konkursie „Rozvíjej se, poupátko“ w eliminacjach regionalnych najlepiej się powiodło Karolince Kaszper z klasy 1, która wywalczyła 1. miejsce oraz Julii Szwarc i Petrze Sikora, które zyskały miejsce drugie. Wszystkie trzy nasze piosenkarki awansowały do wielkiego finału tego konkursu, który odbył się w Trzyńcu w sobotę 19 maja. Tu zauważona została nasza najmłodsza uczestniczka Karolina Kaszper, która otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie i choreografię na scenie. Gratulacje dla wszystkich młodych piosenkarzy. Brawo dzieciaki!                                                                                                                                                 
Prowadzące szkolnych zespołów śpiewaczych Janina Łakota i Halina Veit Podola