„Młode Żwirkowisko 2018”

IMG 20180914 085756 1W piątek 14 września uczniowie klasy siódmej wyjechali do Cierlicka-Kościelca na spotkanie młodzieży szkół zaoolziańskich pn.” Młode Żwirkowisko”. Po uroczystym złożeniu wieńców pod pomnikiem Lotnika odbył się papierowy Challenge, czyli wyścigi samolotów stworzonych z papieru. Były dwie dyscypliny. Pierwsza rzut na odległosć, druga rzut na cel, czyli przecyzyjne lądowanie. Właśnie z takimi dyscyplinami uporać musieli się również lotnicy w trakcie wyścigu Challenge w 1932. Aby zapoznać młodzież z techniką wojskową, na Żwirkowisko przyjechała Jednostka Wojskowa AGAT, która w tym roku po raz kolejny brała również  udział w ostrawskich Dniach NATO.

Oto wypowiedzi wędryńskich siódmaków nt. udanej imprezy:

„Panowała tam bardzo fajna atmosfera i wszyscy dobrze się bawili. Bardzo dużo dzieci wzięło udział w zawodach, w których było można wygrać fajne nagrody. .Najbardziej podobała mi się technika wojskowa. Linda Zawada

Była tam super wystawa pojazdów wojskowych. Namiot z pamiątkami gratis. Parówki. Wystawa miniatur samolotów. Przepiękny dzień. Wojtek Bureš

Bardzo podobały mi się czołgi i inne pojazdy. Ucieszyłam się, kiedy zobaczyłam kolegów z innych szkół. Wycieczka na Żwirkowisko była bardzo fajna, dlatego bo przeżyłam ten dzień z kolegami i koleżankami. Magdzia Witos

Lotnik 1   AnyaChallange Alek 1