Dzień Rodziny

Rodzina, ach rodzina ...

dzien-rodzinyMała lub duża, spokojna lub głośna i gadatliwa, jedna kłótliwa, inna raczej dostojnie milcząca. Tak różna, jak różni jesteśmy my wszyscy. Rodzina. Jak jest ważna, niezastąpiona i bliska, przypomnieli nam uczniowie Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni. W czwartkowe popołudnie dnia 16 maja 2019 uczniowie klas 1-5 wraz ze swoimi rodzinami świętowali Dzień Rodziny w Czytelni.

Widownia złożona z rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół szkoły, przy pysznym ciastku, herbacie i kawie przeżywała różnorakie perypetie rodzinne, jedne wesołe, śmieszne, inne poważne, niejednokrotnie wyciskające łezkę z oka. Przy pomocy swoich nauczycielek, wychowawczyń i asystentek uczniowie przygotowali ciekawy i bardzo różnorodny program.

Od klasy pierwszej dowiedzieliśmy się między innymi, co lubią robić ze swoimi babciami i dziadkami, i jak bardzo są oni potrzebni nie tylko wtedy, kiedy mama z tatą są zmęczeni, czy zajęci masą swoich obowiązków. Klasa druga w żartobliwej, ale bardzo prawdziwej scence uświadomiła nam jak często nie doceniamy pracy, cierpliwości i poświęcenia naszej mamy oraz jak ważna jest współpraca całej rodziny. Klasa trzecia zabrała nas na rodzinną wycieczkę do parku, gdzie członkowie rodziny ... po prostu się zgubili! Wszystko jednak dobrze się skończyło i po zabawnych przygodach rodzina znowu była razem. Uczniowie klasy czwartej przedstawili nam swoje indywidualne talenty, które przy wsparciu i pomocy swoich rodzin mogą rozwijać. Najstarsi uczniowie klasy piątej całość poetycko podsumowali, a nawet wybiegli w przyszłość przedstawiając siebie jako zakładających własne rodziny. Na zakończenie programu zabrzmiała finałowa piosenka w wykonaniu wszystkich uczniów, którzy po jej wykonaniu pobiegli do swoich rodzin, wręczając kwiaty, czekoladowe medale i laurki z własnymi, niejednokrotnie wierszowanymi, życzeniami.

Dziękujemy za to piękne majowe popołudnie i przemiły Dzień Rodziny wszystkim tym, którzy się do jego przygotowania przycznili, dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły i Macierzy Szkolnej przy Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni. Niech żyje Rodzina!

/E. H./