Młode talenty

Kaszper                                                                                                                                                                                  Wiosna kojarzy się z konkursami śpiewaczymi, w których nasza młodzież już tradycyjnie zdobywa świetne wyniki.                                                                      

Konkurs „Bystrzycki Dzwoneczek – Bystrzycki Dzwonek“ organizowany przez DDM w Bystrzycy otwierał serię rywalizacji śpiewaczych. Młodzież biorącą udział obowiązywało wykonanie dwóch pieśni, z tego jednej ludowej. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Všianský, Agata Szotkowska, Karolina Kaszper, Agnieszka Bureš, Teresa Kaszper, Alicja Szotkowska, Julia Szwarc, Dorota Szotkowska i Natalia Kaszper. 

 Z radością informujemy, że Karolina Kaszper, Alicja Szotkowska, Teresa Kaszper i Natalia Kaszper zajęły  III miejsca, Agata Szotkowska zdobyła II miejsce , natomiast Agnieszka Bureš z piosenką „Czekolady, ach“ zwyciężyła!

Kolejnym znaczącym konkursem jest Festiwal Piosenki Dziecięcej, który odbywa się co dwa lata w Hawierzowie. W tym roku do finału zakwalifikowała się uczennica klasy czwartej Teresa Kaszper, która rewelacyjnie wykonała liryczną piosenkę „Tęcza“. Śpiew Tereski można było podziwiać również podczas programu Festiwalu PZKO w Trzyńcu.

Konkursem, który pielęgnuje dorobek naszych przodków - kulturę ludową - jest Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały: Agata Szotkowska i Karolina Kaszper z klasy 2., Teresa Kaszper z klasy 4., Alicja Szotkowska i Julia Szwarc z klasy 5. oraz Natalia Kaszper z klasy 6.

Na I miejscu uplasowały się: Teresa Kaszper (śpiew solowy) oraz Alicja Szotkowska i Julia Szwarc (duety). Na wyróżnienie zasłużyła Agata Szotkowska.

Talenty naszych dzieci obiecują, że jeszcze o nich usłyszymy.                                                                   Powodzenia!                                                                                                                                         J.Ł.