Brawa dla laureatów olimpiad przedmiotowych

 w-szczerba

     W styczniu odbyły się w Frydku Mistku eliminacje powiatowe  61. edycji Olimpiady Fizycznej. Dwóch uczniów  klasy 8 naszej szkoły, Marek Veit i Wojciech Szczerba zostali laureatami tego konkursu. Należy podkreślić, że Wojtek Szczerba zdobył lokatę najwyższą – 1. miejsce.  Chłopcy  powtórzyli tak  zeszłoroczne wyniki z Archimediady (konkursu z fizyki dla klas 7.) wymieniając się tylko miejscami  -   Marek przed rokiem był trzeci a Wojtek siódmy. Chłopcy przygotowywali się do konkursu pod bacznym okiem pani nauczycielki, Janiny Sajdok.

     W styczniu także troje naszych piątoklasistów- uczniów pani nauczycielki, Lucyny Wojnar- wzięło z kolei  udział w eliminacjach powiatowych Olimpiady Matematycznej. Wszyscy  oni, Wojciech Witos, Maria Mrózek  oraz  Iwa Samek zostali laureatami niełatwego  konkursu,  rozwiązując   zadania na medal.  Utalentowanym fizykom i matematykom gratulujemy! 

/zu/