„Ozdravný pobyt pro děti polské ZŠ Vendryně“ financovaný z dotačního programu Ozdravné pobyty pro žáky 1. stupně základních škol ŽPZ/05/2018 v Moravskoslezském kraji.

logo final 16 barev

 

 

 

 

 

Nasza szkoła przy wsparciu władz Urzędu Gminy w Wędryni otrzymała dotację na dwunastodniowy pobyt rehabilitacyjny uczniów klas młodszych. Podmiotem  udzielającym dotację jest Region Morawsko-Śląski. Celem dotacji jest wsparcie pobytów zdrowotnych uczniów uczęszczających do szkół w tym regionie, który od dawna zmaga się ze zwiększonym stężeniem zawieszonych cząsteczek pyłu PM10. Celem pobytu jest zapobieganie chorobom układu oddechowego, które są również spowodowane zanieczyszczeniem powietrza. Pobyt leczniczy dla uczniów realizowany jest od 14 października  do 25 października 2019 r. w pensjonacie "U Studánky" w Górnej Łomnej.