List do Rodziców

Drodzy Rodzice,
miesiące wakacyjne dobiegają już końca, przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Mamy za sobą półrocze, jakiego jeszcze nigdy nie było w najnowszej historii. Zarówno nauczyciele, rodzice oraz uczniowie wystawieni byli na niespotykane dotychczas trudności związane z procesem nauczania. Wszyscy staraliśmy się podołać im jak najlepiej. Uważam, że w naszej szkole wszyscy poradzili sobie wyśmienicie.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny, miejmy nadzieję, że będziemy mogli uczyć w normalnych warunkach. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie ciągle z nami pozostaje. W związku z tym bardzo Was proszę o wielką odpowiedzialność i wyrozumiałość. Jeżeli dzieko wykazuje objawy chorobowe – zostawmy je w domu, nie narażajmy całej szkolnej społeczności. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego będzie wyglądała nieco inaczej niż zwykle.
Uczniowie klasy 1. i 9. rozpoczną wspólnie w jadalni o godz. 8,00. Proszę również o przybycie przynajmniej jednego z Rodziców uczniów klasy 1. Po rozpoczęciu spotkamy się z Rodzicami pierwszaków na krótkim zebraniu. Nowymi uczniami z klas starszych, zaopiekują się wychowawcy. Reszta klas rok szkolny rozpocznie w swoich lokalach klasowych.
Nie mniejszym utrudnieniem jest remont dachu, który niestety jeszcze trwa. Deszczowa pogoda z początku lipca wszystko opóźniła. Aby uczniowie bezpiecznie dostali się do szkoły, będą wchodzić łącznikiem, który łączy naszą i czeską szkołę. Wejście, które jest za budynkiem gminy pozwoli uczniom bezpiecznie wejść i wyjść. Rodzice mogą wchodzić również wejściem głównym, które jest odpowiednio zabezpieczone. Niestety w związku z trwającym remontem nie mamy dostępu do budynku szkolnej świetlicy.
Świetlica będzie działać w lokalach klasowych na parterze. W związku z dużą ilością dzieci pierwszeństwo będą mieli uczniowie klas 1. – 4.. Szczególne przypadki będą rozpatrywane indywidualnie.
Kto naprawdę nie musi, proszę przez pierwsze dwa tygodnie nie posyłać uczniów do świetlicy szkolnej. Potem wszystko się unormuje, znikną rusztowania i bez przeszkód będziemy mogli wykorzystać nasz ogród.
Z powodu niedostępności szkolnego parkingu, samochody można pozostawiać przy boisku w parku gminnym albo na łące po drugiej stronie.
Mimo wspomnianych trudności wszyscy pracownicy robią wszystko co tylko możliwe, aby udało nam się rozpocząć rok szkolny bez opóźnienia. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, można śmiało kontaktować się z wychowawcami klas oraz ze mną.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i jak najlepszego wejścia w nowy rok szkolny.
mgr Krzysztof Gąsiorowski

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest