Powrót dzieci do szkół od 12 kwietnia 2021

Drodzy Rodzice,

W przyszłym tygodniu, od poniedziałku 12 kwietnia, rozpoczyna się proces powrotu naszych uczniów do szkoły. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Szkolnictwa RC nauka będzie miała charakter rotacyjny i będzie dotyczyć I stopnia.

Od poniedziałku 12 kwietnia do szkoły przychodzą klasy: 1., 2. i 4.

Po tygodniu nauki stacjonarnej uczniowie przez tydzień pozostaną w domu.

19. kwietnia do szkoły przychodzą klasy 3. i 5.

Budynek szkolny będzie otwarty od godziny 7,30. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach stacjonarnych jest testowanie uczniów i wszystkich pracowników szkoły testem antygenowym. Zwolnione z testu są osoby, które w ciągu ostatnich 90 dni przechorowały COVID-19 i mogą to udokumentować, osoby z ważnym ujemnym testem (ważność 48 godzin) oraz osoby, które ukończyły proces szczepienia.

W załącznikach przesyłam dokumenty, z którymi warto się zapoznać oraz filmik instruktażowy dotyczący testowania https://m.youtube.com/…UH4 .

Zwracam się do Was z wielką prośbą o odpowiedzialność. Proszę kontrolować samopoczucie i stan zdrowia Waszych dzieci przed wysłaniem ich do szkoły. Dodatnie testy mogą uniemożliwić naukę stacjonarną, na którą tak wszyscy czekamy. Do kwarantanny może być wysłana cała klasa a nawet szkoła.

Więcej informacji udzielą Wam wychowawcy klas, możecie również dzwonić bezpośrednio do mnie.

Życzę dużo zdrowia i dziękuję za zrozumienie.

mgr Krzysztof Gąsiorowski

dyrektor szkoły

 

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest