II) Brawa dla narciarzy! Beskidzka Narta

19 lutego 2022 gmina w Mostach koło Jabłonkowa zorganizowała 24.  Beskidzką Nartę. Tradycyjne zawody przebiegły w ośrodku Ski Mosty. Zostały przygotowane trasy do slalomuu i snowboard oraz trasa do biegów narciarskich. Długość tras biegowych wynosiła 500 metrów dla uczniów  niższego stopnia  i 750 metrów dla zawodników, rekrutujących się z uczniów stopnia wyższego. Trasy slalomowe i snowboardowe znalazły się na tym samym stoku, jedna po lewej części stoku – krótsza dla pierwszego stopnia a druga po prawej części stoku nieco dłuższa dla wyższego stopnia, obie charakterem przypominały slalom gigant. Tak samo jak na Igrzyskach Zimowych w Dolnej Łomnej, nawet tutaj nie zabrakło uczniów z Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni. Nasza ekipa liczyła 18 uczniów trzeba przyznać, że spisali się oni nieźle, zdobywając 2 złote, 1 srebrny i 2  brązowe medale. Poza miejsami medalowymi nasi uczniowe postarali się o wiele świetnych wyników. Należy  wspomnieć, że ani jeden z naszych uczniów, biorący udział w zawodach   nie należy do żadnego klubu sportowego. Ich wyniki świadczą o tym,  że dzieci kochają sport

Rolę faworytki z Igrzysk w Dolnej Łomnej potwierdziła Dorota Herman, która suwerennie wygrała w swojej kategorii i jej koleżanka Klara Kramarčik z klasy trzeciej, która zajęła miejsce 2.  Natępna wielka poprawa  od Igrzysk Zimowych w Dolnej Łomnej była udziałem  Agaty Szotkowskiej, która  zwyciężyła w kategorii dziewczyn klas 4-5, a jej siostra Alicja zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewczyn klas 8-9. W slalomie było nieco trudniej, ponieważ więcej zawodników brało w nim udział, ale pomimo tego,  Sebastian Goryl z klasy siódmej zajął 3. miejsce. Niewiele zresztą brakowało, żeby następni nasi zawodnicy slalomowi osiągnęli miejsce na podium,  konkurencja jednak  była mocna jak wiatr, który od rana sprawiał problemy zarówno organizatorom, jak i zawodnikom. Atmosferę  podczas podliczania wyników i czekania na ich ogłoszenie umilała grupa muzyczna Izabel z Czeskiego Cieszyna oraz radość dzieci z dobrze odrobionej pracy na śniegu.

.

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest