Bystrzycka Liga Sportowa

Po dwu latach przerwy, spowodowanej koronawirusem, przebiegła Bystrzycka Liga Sportowa. Jak zwykle, liga przebiegała w trzech etapach: 1 marca, 5 kwietnia i 26 kwietnia. Po ostatnim etapie zostały wszystkie wyniki podsumowane, przebiegło ich ogłoszenie i zostały rozdane medale i dyplomy. Żeby wziąć udział musieliśmy wystawić dwie drużyny: drużynę dziewczyn, która grała w florbal i drużynę chłopców, która grała w piłkę nożną w sali (futsal). Podsumowywując dziewczynom poszło bardzo dobrze, ponieważ z dziewięciu meczów wygrały 6 razy, raz remisowały i wywalczyły drugie miejsce! Tegoroczna drużyna dziewczyn była bardzo utalentowana, ale wiadomo, że do talentu trzeba się przyczynić treningami. Dziewczyny przez cały rok szkolny trenowały w ramach gier sportowych w każdy czwartek pod bacznym okiem pana nauczyciela Davida Bielesza, co spowodowało bardzo dobre zegranie w polu gry. Chłopcy radzili sobie nieco gorzej i zajęli 5. miejsce. W obu drużynach panowała bardzo zdrowa atmosfera i dostrzec to można było w czasie, kiedy jedna drużyna mogła odpoczywać po trudnym meczu a zaraz śpieszyła kibicować drużynie drugiej.

XIX Mistrzostwa Polskich Szkół w Pływaniu

W poniedziałek, 4 kwietnia 2022, przebiegły XIX Mistrzostwa Polskich Szkół w Pływaniu w Bystrzycy nad Olzą. Nasi uczniowie nieźle sobie radzili, ponieważ pomyśnie zmierzyli swe siły ze sportowcami z innych szkół, którzy regularnie biorą udział w treningach i zawodach pięcioboju nowoczesnego w ramach Klubu Pięcioboju Nowoczesnego w Bystrzycy. Wielu z naszych uczniów uklasyfikowało się do 10 miejsca. Jednak największy sukces osiągnęła uczennica klasy 3, Dorota Hermanova, która w kraulu zajęła 2. miejsce. Z kolei uczeń klasy 9. Wojciech Bureš, zajął 3 miejsce w żabce.

Mateusz Hul

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal