Rozśpiewana szkoła

Tegoroczna wiosna obfita była w konkursy śpiewacze. Pierwszym z nich był konkurs organizowany przez DDM w Bystrzycy – Bystrzycki Dzwoneczek dla uczniów młodszych i Bystrzycki Dzwonek dla uczniów starszych. Pomimo wielkiej konkurencji naszym uczniom nieźle się powodziło. Jakub Všianský (kl. 4) zdobył 3. miejsce, Maria Kaszper (kl.2.) 2. miejsce, a Julia Rusz była wyróżniona za wykonanie piosenki ludowej. Agnieszka Bureš (kl. 6.) i Maria Marta Wania (kl. 9) zajęły w swoich kategoriach 1. miejsca.

23 kwietnia w Hawierzowie odbył się XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej. Nasza pierwszoklasistka Maria Kaszper została zwyciężczynią najmłodszej kategorii. Maria Marta Wania reprezentowała najstarszą kategorię. Zespół Wokalny, w skład którego wchodziły starsze dziewczyny, uzyskał 2. lokatę. FPD towarzyszył też Konkurs plastyczny o LOGO Festiwalu. Zwyciężyła praca naszej siódmoklasistki, Teresy Kaszper.

Kolejnym konkursem był Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej. Tutaj w poszczególnych kategoriach 1. miejsca uzyskali Jakub Všianský oraz duet Julia Szwarc i Antonina Klara Wania. 2. miejsce zdobyły Maria Kaszper, Julia Szwarc, Maria Marta Wania i duet Agata Szotkowska, Karolina Kaszper. 3 . miejsce należało do Klary Szotkowskiej i Antoniny Klary Wania.

Ostatnim z konkursów śpiewaczych jest Rozvíjej se poupátko, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Trzycieżu. Finał, do którego przechodzą zwycięzcy eliminacji obwodowych, odbędzie się w Trzyńcu. Z dziewięciu naszych uczestników 1. miejsca zdobyli Marysia Kaszper, Jakub Všianský i Antonina Klara Wania, 2. miejsca wywalczyły Julia Rusz, Julia Szwarc a 3. miejsce należało do Klary Szotkowskiej i Mateego Ruckiego.

Nawet długa, wymuszona przerwa wirusowa nie zabrała nam radości ze śpiewania i nie powstrzymała naszych uczniów w rozwijaniu swoich talentów!

Gratulujemy wszystkim wyśmienitych wyników i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!

Janina Łakota, Halina Veit Podol

Inne

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021 – 22

Uroczystość miała miejsce w środę, 29 czerwca, w jadalni szkolnej. Utartym zwyczajem podczas uroczystości wręczone zostały nagrody uczniom, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach śpiewaczych, plastycznych i recytatorskich, w

Wędryniacy w Wiedniu

W dniach od 6 do 8 czerwca klasy ósma i dziewiąta Polskiej Szkoły Podstawowej im. Wisławy Szymborskiej w Wędryni wyjechały na wycieczkę do Wiednia. Program był niezwykle atrakcyjny. Historię Wiednia