Rozśpiewana szkoła

Tegoroczna wiosna obfita była w konkursy śpiewacze. Pierwszym z nich był konkurs organizowany przez DDM w Bystrzycy – Bystrzycki Dzwoneczek dla uczniów młodszych i Bystrzycki Dzwonek dla uczniów starszych. Pomimo wielkiej konkurencji naszym uczniom nieźle się powodziło. Jakub Všianský (kl. 4) zdobył 3. miejsce, Maria Kaszper (kl.2.) 2. miejsce, a Julia Rusz była wyróżniona za wykonanie piosenki ludowej. Agnieszka Bureš (kl. 6.) i Maria Marta Wania (kl. 9) zajęły w swoich kategoriach 1. miejsca.

23 kwietnia w Hawierzowie odbył się XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej. Nasza pierwszoklasistka Maria Kaszper została zwyciężczynią najmłodszej kategorii. Maria Marta Wania reprezentowała najstarszą kategorię. Zespół Wokalny, w skład którego wchodziły starsze dziewczyny, uzyskał 2. lokatę. FPD towarzyszył też Konkurs plastyczny o LOGO Festiwalu. Zwyciężyła praca naszej siódmoklasistki, Teresy Kaszper.

Kolejnym konkursem był Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej. Tutaj w poszczególnych kategoriach 1. miejsca uzyskali Jakub Všianský oraz duet Julia Szwarc i Antonina Klara Wania. 2. miejsce zdobyły Maria Kaszper, Julia Szwarc, Maria Marta Wania i duet Agata Szotkowska, Karolina Kaszper. 3 . miejsce należało do Klary Szotkowskiej i Antoniny Klary Wania.

Ostatnim z konkursów śpiewaczych jest Rozvíjej se poupátko, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Trzycieżu. Finał, do którego przechodzą zwycięzcy eliminacji obwodowych, odbędzie się w Trzyńcu. Z dziewięciu naszych uczestników 1. miejsca zdobyli Marysia Kaszper, Jakub Všianský i Antonina Klara Wania, 2. miejsca wywalczyły Julia Rusz, Julia Szwarc a 3. miejsce należało do Klary Szotkowskiej i Mateego Ruckiego.

Nawet długa, wymuszona przerwa wirusowa nie zabrała nam radości ze śpiewania i nie powstrzymała naszych uczniów w rozwijaniu swoich talentów!

Gratulujemy wszystkim wyśmienitych wyników i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!

Janina Łakota, Halina Veit Podol

Inne

PIKOMMAT

Tegoroczna edycja konkursu matematycznego znacząco różniła się od poprzednich. Organizatorzy odeszli od tradycyjnej formy indywidualnego rozwiązywania zadań na rzecz pracy zespołowej. Uczniowie pracowali w pięcioosobowych