Sukcesy śpiewacze w konkursie piosenek ludowych „Zpěváček 2023“

O tym, że w naszej szkole mamy nie tylko wspaniałych recytatorów, ale również wokalistów pielęgnujących tradycje piosenki ludowej Śląska Cieszyńskiego, świadczy udział aż dziesięciorga naszych reprezentantów w eliminacjach miejskich konkursu śpiewaczego „Zpěváček 2023“. Organizatorem tego konkursu był Dom Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu.

Wspomniane eliminacje odbyły się we wtorek, 28 lutego bieżącego roku. Na scenie nasi uczniowie pojawili się w strojach regionalnych, które są nieodzownym atrybutem podczas wykonywania piosenek ludowych. Fakt ten został doceniony przez organizatorów. W konkursie udział wzięły również dzieci z czeskiej szkoły w Trzycieżu oraz jedna uczestniczka z czeskiej szkoły w Trzyńcu.

Jesteśmy dumni, że aż pięciorgu wykonawcom z naszej szkoły udało się zakwalifikować do eliminacji regionalnych w Karwinie, które odbędą się w kwietniu. Młodzi wokaliści zaśpiewają tam m. in. jedną z wybranych piosenek przy akompaniamencie profesjonalnej kapeli ludowej. W Karwinie wystąpią: Faustyna Kaszper (klasa I), Jakub Všiansky (klasa V), Agnieszka Burešová (klasa VII) oraz duet Karolina Kaszper i Agata Szotkowska (klasa VI). Warto podkreślić, że Maria Kaszper (klasa II) oraz Julia Szwarc (klasa IX) uplasowały się na II miejscu.

Dziękujemy wszystkim wokalistom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów podczas występów w eliminacjach regionalnych!

Inne

Olimpiada z fizyki 8. i 9. klas

Olimpiada z fizyki 8. i 9.klas tradycyjnie rozpoczyna się eliminacjami szkolnymi, w których uczniowie powinni rozwiązać co najmniej siedem z dziesięciu zadań w ciągu 1 miesiąca. W eliminacjach powiatowych, które