Sukcesy śpiewacze w konkursie piosenek ludowych „Zpěváček 2023“

O tym, że w naszej szkole mamy nie tylko wspaniałych recytatorów, ale również wokalistów pielęgnujących tradycje piosenki ludowej Śląska Cieszyńskiego, świadczy udział aż dziesięciorga naszych reprezentantów w eliminacjach miejskich konkursu śpiewaczego „Zpěváček 2023“. Organizatorem tego konkursu był Dom Dzieci i Młodzieży w Trzyńcu.

Wspomniane eliminacje odbyły się we wtorek, 28 lutego bieżącego roku. Na scenie nasi uczniowie pojawili się w strojach regionalnych, które są nieodzownym atrybutem podczas wykonywania piosenek ludowych. Fakt ten został doceniony przez organizatorów. W konkursie udział wzięły również dzieci z czeskiej szkoły w Trzycieżu oraz jedna uczestniczka z czeskiej szkoły w Trzyńcu.

Jesteśmy dumni, że aż pięciorgu wykonawcom z naszej szkoły udało się zakwalifikować do eliminacji regionalnych w Karwinie, które odbędą się w kwietniu. Młodzi wokaliści zaśpiewają tam m. in. jedną z wybranych piosenek przy akompaniamencie profesjonalnej kapeli ludowej. W Karwinie wystąpią: Faustyna Kaszper (klasa I), Jakub Všiansky (klasa V), Agnieszka Burešová (klasa VII) oraz duet Karolina Kaszper i Agata Szotkowska (klasa VI). Warto podkreślić, że Maria Kaszper (klasa II) oraz Julia Szwarc (klasa IX) uplasowały się na II miejscu.

Dziękujemy wszystkim wokalistom za godne reprezentowanie naszej szkoły. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów podczas występów w eliminacjach regionalnych!

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka