Święto muzyczne dla miłośników cieszyńkich i beskidzkich pieśni ludowych

W środę 10 maja w sali ośrodka kultury „Strzelnica“ w Czeskim Cieszynie odbył się kolejny już XXVII Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej – konkurs z długoletnią tradycją, którego organizatorem od lat jest Polskie Towarzystwo Artystyczne „ArsMusica“ oraz Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego. Jury wysłuchało aż 67 punktów programu i wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych oraz w pięciu kategoriach wykonawczych. Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu. A oto nasze sukcesy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria B (uczniowie klas 1.-5. SP)

      3. miejsce Jakub VŠIANSKÝ

B III (zespoły wokalne)

      3. miejsce zespół „UŚMIECH“

Kategoria C (uczniowie klas 6.-9. SP)

      1. miejsce Antonia Klara WANIA

      2. miejsce Agnieszka BUREŠOVÁ

      3. miejsce Julia SZWARC

C II (duety)

      2. miejsce Julia SZWARC i Antonia Klara WANIA

C III (zespoły wokalne)

     2. miejsce

Inne

MAJÓWKA W NASZEJ SZKOLE

Święto  Narodowe Trzeciego Maja, ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni (w roku 1791r.) tzw. Konstytucji 3 maja, obchodzimy także  w naszej szkole.   Właśnie