Wszechstronna klasa 5

Nasi tegoroczni piątoklasiści przekonali nas ostatnio o swych niezwykle wszechstronnych zdolnościach.

Niebywałe sukcesy odnieśli oni w konkursie Mistrz Pióra, gdzie wykazali się świetną znajomością języka polskiego – tytuł ‘Mistrz Pióra’ zdobyła Tola Tomanek, która zyskała również specjalną nagrodę za staranne pisanie, drugim wicemistrzem została Ela Gorzołka, a wyróżnieniem jury oceniło prace Weroniki Chmielovej, Dominika Jochymka oraz Anny Mrózek.

W konkursach matematycznych świetnie radził sobie Dominik Jochymek, który w konkursie Kangur Matematyczny uzyskał wynik „Bardzo dobry” a tylko krok dzilił od zdobycia tytułu „Laureat”. Dalszymi świetnymi matematykami są Weronika Chmielová, która osiągnęła wynik „Bardzo dobry”, jak również Anna Mrózek, Magda Duspiva, Jan Turoń oraz Michał Feber.

Kolejnym polem do popisu dla naszych piątoklasistów okazał się konkurs w języku angielskim FOX. „Laureatem” tego trudnego konkursu została Tola Tomanek, a Liljana Johanna Wania osiągnęła wynik „Bardzo dobry”.

Trudno też nie wspomnieć konkursów śpiewaczych, gdzie wielkimi sukcesami może pochwalić się Jakub Všianský, jak również dziewczynki Ela Gorzołka oraz Anna Mrózek, które z chórem Uśmiech zdobyły piękne 3. miejsce na niedawnym Przeglądzie Cieszyńskiej Pieśni Ludowej.

Zaś do najświeższych osiągnięć doliczyć należy Igrzyska Lekkoatletyczne, które odbyły się 26 maja. Tam również naszym sportowcom nieźle się wiodło – w sprincie zdobyła Tola Tomanek złoty medal, a Michał Feber medal srebrny.

Bardzo dziękujemy wszystkim piątoklasistom za pilne przygotowanie do konkursów, wytrwałość i odwagę. Życzymy powodzenia w następnych latach oraz wiele kolejnych sukcesów.

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku