W GRODZIE KRAKA i NIE TYLKO, czyli Kraków i Wieliczka w dwa dni

Czerwiec w tradycji szkolnej jest miesiącem wycieczek oraz wyjazdów edukacyjnych. Tak było i w tym roku.

Na dwudniowy wyjazd edukacyjny do Krakowa i Wieliczki wyjechały klasy VII i VIII. Młodzież, pod czujnym okiem swoich pedagogów, zwiedziła jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

Po przyjeździe do Krakowa chłopcy i dziewczęta przywitali się z bohaterem lat dziecięcych – Smokiem Wawelskim. Po przejściu na Stare Miasto wysłuchano hejnału z wieży kościoła Mariackiego, podziwiano otwarcie ołtarza Wita Stwosza, spacerowano po ulicy Floriańskiej oraz zatrzymano się przed słynną Bramą Floriańską. Młodzi turyści przenieśli się także w czasie – do średniowiecznego grodu. Przejście ulicami Rynku Podziemnego pozwoliło na własne zobaczyć, jak dawniej wyglądał Kraków.

Następnym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”. Schody, schody, schody…. chciałoby się krzyknąć…. Tak, schody prowadzące w dół do kopalni były niewątpliwą atrakcją dla uczestników wycieczki ; tak samo, jak windy, którymi zazwyczaj turyści kończą zwiedzanie kopalni. Kopalnia wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Atrakcją w tym dniu było zwiedzanie nocnego Krakowa- oświetlone Sukiennice, Wawel oraz Wisła zrobiły wrażenie na młodzieży.

Drugi dzień upłynął pod znakiem zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu oraz wawelskiego „must have”: Komnat Królewskich, Skarbca Koronnego, Zbrojowni. Kolejnym punktem było zwiedzanie Katedry na Wawelu, Grobów Królewskich i Krypty Wieszczów. Ekscytującym przeżyciem było wejście na wieżę Zygmuntowską, aby dotknąć serca Dzwonu Zygmunta.

Późnym popołudniem, zmęczeni, ale pełni wrażeń młodzi turyści i ich opiekunowie, wyruszyli w drogę powrotną. Podróż upłynęła pod znakiem śpiewu- talentem popisali się uczniowie klasy VII, którzy nadawali ton tej muzycznej podróży.

Młodzież klasy VII i VIII oraz nauczyciele serdecznie dziękują Funduszowi Rozwoju Zaolzia za umożliwienie wyjazdu do Krakowa-Wieliczki w dniach 21-22 czerwca br. Bez pomocy FRZ zorganizowanie takiego wyjazdu byłoby utrudnione.

DZIĘKUJEMY Funduszowi Rozwoju Zaolzia za OGROMNE WSPARCIE FINANSOWE!!!

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal