Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

Uroczystość miała miejsce w czwartek, 29 czerwca, w jadalni szkolnej. Utartym zwyczajem podczas uroczystości wręczone zostały nagrody uczniom, którzy reprezentowali szkołę w olimpiadach przedmiotowych, konkursach śpiewaczych, plastycznych i recytatorskich, w zawodach sportowych.

Uczeń na Medal Junior

                      Tola Tomanek (kl. 5)

Uczeń na Medal

                     Antonia Klara Wania (kl.9)

Sportowiec na Medal Junior

                      Dorota Herman (kl. 4)

Sportowiec na Medal 

                 Zuzanna Kukuczka (kl. 8)

 

Uczniowie wyróżnieni przez Urząd Gminy Wędrynia za reprezentację szkoły i wioski 

  • Tola Tomanek (kl. 5)
  • laureat Fox
  • Mistrz Pióra – 1.miejsce
  • Igrzyska Lekkoatletyczne – 1. miejsce sprint
  • Pikomat – 3. miejsce


Dominik Jochymek (kl. 5)

  • Olimpiada Logiczna – finalista wojewódzki
  • Olimpiada Matematyczna – 1.miejsce powiat
    FM
  • Kangur Matematyczna – wynik bardzo dobry
  • Pikomat – 2.miejsce
  • Mistrz Pióra – wyróżnienie

 

Jakub Všianský (kl. 5)

  • Konkurs recytatorski – wyróżnienie
  • Recitační soutěž – 1. miejsce (powiat FM)
  • Zpěváček – 1.miejsce
  • Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej – 2x 3.miejsce
  • Reprezentowanie szkoły w wielu programach kulturalnych

 

Viktor Pindur (kl. 3)

  • Kangur Matematyczny – wyróżnienie
  • Igrzyska Lekkoatletyczne  – 2 x złoto (długi bieg, skok)

 

Antonina Klara Wania (kl. 9)

  • Mistrz Pióra 1.miejsce
  • Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej 1. i 2. miejsce
  • Olimpiada z j. angielskiego – konkurs w konwersacji w j. angielskim 2. miejsce
  • Konkurs Fox – 3.miejsce

 

Agnieszka Burešová (kl. 7)

  • Archimediada – 3. miejsce w eliminacjach powiatowych 
  • Pikomat – 1. miejsce
  • Dětská scéna – celostátní přehlídka dětských recitátorů – 1. miejsce w eliminacjach obwodowych
  • Zpěváček (soutěž ve zpěvu lidových písní) – 1. miejsce w eliminacjach obwodowych
  • Przegląd Cieszyńskiej Pieśni Ludowej – 2.  miejsce w eliminacjach obwodowych(zespół), 2. miejsce w eliminacjach obwodowych (solo)

 

Anna Ciencialová (kl. 8)

  • Dětská scéna – celostátní přehlídka dětských recitátorů – 1. miejsce w eliminacjach obwodowych
  • Dětská scéna – celostátní přehlídka dětských recitátorů – 2.  miejsce w eliminacjach powiatowych

 

Jerzy Mendrek  (kl. 8)

  • Olimpiada z Fizyki (eliminacje powiatowe we Frydku- Mistku) – 1. miejsce 
  • zdobywca tytułu Talent Regionu

 

Dominik Dorda (kl. 8)

  • Olimpiada z Fizyki (eliminacje powiatowe we Frydku- Mistku) – 4. miejsce 
  • zdobywca tytułu Talent Regionu
  • X Igrzyska Rzemieślnicze “ŘEMESLNÉ HRY” SOŠ TŽ – II miejsce (indywidualnie) 

           

Iva Samková (kl. 8)

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego “FOX” – 3. miejsce 

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest