PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy to już naprawdę koniec wakacji?

W stołówce szkolnej, którą dla potrzeb tej chwili zamieniono na przytulną aulę, Pani wicedyrektor Irena Rajska przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz gości .Cieszy nas fakt, że na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego przybyli: zastępca wójta naszej gminy- Ivo Goryl oraz prezes Macierzy Szkolnej- Jerzy Cieńciała.

Dzisiejszy dzień był szczególny zwłaszcza dla przedszkolaczków oraz ich rodziców. Uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów było bardzo wzruszające, niejednej osobie dorosłej łezka się w oku zakręciła.

Nasi pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na pytania zadawane im przez Wróżkę Zabawy, Wróżkę Przyjaźni, Wróżkę Nauki. Wszystkie odpowiedzi – w specjalnej kronice – zapisywała Wróżka Pięknego Pisania.

Po pasowaniu na uczniów, pierwszaczki otrzymały plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Należy dodać, że ten program jest realizowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego oraz Macierz Szkolną w RC.

Inne

Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal