SPOTKANIA Z PISARZAMI – „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”

24 października,  w ramach XVII edycji zaolziańskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”, w naszej szkole gościliśmy pisarzy Pawła Beręsewicza oraz Ewę Martynkien.

Już o godzinie 8:00 szkolna stołówka „zamieniła się”  w kawiarnię literacką, w której  uczniowie klas 6-9 spotkali się  z autorem książek dla dzieci i młodzieży – Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie z pisarzem upłynęło w miłej atmosferze, nie zabrakło nawet częstowania wymyśloną herbatą i kawą. Punktem kulminacyjnym literackiego biesiadowania  była możliwość zadawania autorowi pytań. Pan Piotr Beręsewicz chętnie odpowiedział na wszystkie pytania zadawane przez uczniów. Uwieńczeniem spotkania była możliwość zakupu książek naszego gościa oraz zdobycie autografu. Takie książki na pewno będą skarbem w niejednej domowej biblioteczce młodych czytelników.  

Uczniowie klas 2-5 podczas spotkania autorskiego mieli możliwość spotkania z pisarkę Ewą Martynkien, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa przedstawiła słuchaczom dwie pozycje ze swej twórczości. Młodsi uczniowie poznali nietoperza Mopka, bohatera książki pt. „Mopek na tropie zamkowego ducha“, starszych zainteresowała książka „Jak zdobyć supermoce“.

Pod koniec spotkania dzieci mogły kupić proponowane książki wraz z dedykacją autorki.

Inne

MAJÓWKA W NASZEJ SZKOLE

Święto  Narodowe Trzeciego Maja, ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni (w roku 1791r.) tzw. Konstytucji 3 maja, obchodzimy także  w naszej szkole.   Właśnie