Sukcesy, sukcesy, sukcesy

       FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ – FINAŁ

W sobotę 13 kwietnia br. w Domu Kultury im. P. Bezruča w Hawierzowie odbył się XVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej

Cieszymy się, że możemy poinformować, iż wśród nagrodzonych wykonawców jest także uczeń naszej szkoły – Jakub Všianský (kl.6). Jakub oczarował publiczność       i jury brawurowym wykonaniem piosenki “Wyścig z czasem”.

Warto podkreślić, że w  koncercie finałowym uczestniczyły także nasze solistki – Maria Kaszper (kl.3) oraz Agata Szotkowska (kl.7).   W kategorii zespołów wystąpił natomiast nasz dziewięcioosobowy zespół wokalny Queentet, który utworem “Nic dwa razy…” przypomniał Wisławę Szymborską.  

W trwającym ponad trzy godziny koncercie, nasi młodzi artyści  prezentowali się naprawdę świetnie. Słowa uznania należą się wszystkim reprezentantom naszej szkoły!  

Dziękujemy!

                         MISTRZ PIÓRA 2024 – wyniki

Z ogromną radością informujemy, że wśród osób nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu „Mistrz Pióra”  są uczniowie naszej szkoły.

W kategorii I (kl. 4-5) tytuł DRUGIEGO  WICEMISTRZA otrzymał ADAM DYRBUŚ z kl. 5.

W kategorii II (kl.6-7) tytuł DRUGIEGO WICEMISTRZA otrzymała TOLA TOMANEK           z klasy 6.

WYRÓŻNIENIE uzyskała  natomiast VERONIKA CHMIELOVÁ z klasy 6.

W kategorii III (kl.8-9) tytuł DRUGIEGO WICEMISTRZA otrzymała AGNIESZKA BUREŠOVÁ z klasy 8.

     ELIMINACJE POWIATOWE OLIMPIAD                                  Z MATEMATYKI I FIZYKI

Również w konkursach przyrodniczych są osiągnięcia, którymi warto się pochwalić.

W eliminacjach powiatowych 73. Olimpiady Matematycznej, które miały miejsce 24 stycznia w Centrum Pedagogicznym w Czeskim Cieszynie, triumfowała uczennica naszej szkoły, Dorota Herman, zajmując 1. miejsce.

 Natomiast 20 marca w Frydku-Mistku miały miejsce eliminacje powiatowe 65. Olimpiady z Fizyki, gdzie w kategorii klas ósmych reprezentowali nas Szymon Rudziński i Aleksander Szczuka, a laureatką została Agnieszka Bureš, zdobywając 5. miejsce.                              W kategorii klas dziewiątych czwartą najlepszą pozycję uzyskał Jerzy Mendrek.

Kolejnym sukcesem było zajęcie 3. miejsca przez Dominika Jochymka w eliminacjach powiatowych klas 6. Olimpiady Matematycznej, które odbyły się 3 kwietnia w Jabłonkowie.  Naszą szkołę  reprezentowała również  Weronika Chmiel z klasy 6. oraz  Agnieszka Bureš z klasy 8.

               GRATULACJE!

Inne

MAJÓWKA W NASZEJ SZKOLE

Święto  Narodowe Trzeciego Maja, ustanowione na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni (w roku 1791r.) tzw. Konstytucji 3 maja, obchodzimy także  w naszej szkole.   Właśnie