Sukcesy naszej szkoły w Bystrzyckiej Lidze Sportowej 2025

Nasza szkoła odniosła znaczące sukcesy w tegorocznej edycji Bystrzyckiej Ligi Sportowej. Finałowy, trzeci etap rozgrywek odbył się 6 maja 2025 r. i był ostatnim rozegranym w formule wieloetapowej – od przyszłego roku zawody będą odbywały się w jednym, dłuższym etapie.

Po podsumowaniu wyników wszystkich trzech etapów nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody za udział w lidze, natomiast nasze uczennice w unihokeju zdobyły miejsca   na podium, zajmując pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Chłopcy natomiast, choć dobrze walczyli w ostatnim etapie, nie zdołali odrobić strat punktowych z wcześniejszych rozgrywek, kończąc turniej na miejscach 4 i 6.

W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje następujących szkół:
PSP Bystrzyca „A” i „B”
ZŠ Bystřice
ZŠ Nýdek
ZŠ Vendryně
PSP Wędrynia „A” i „B” (nasza szkoła)

Tegoroczna edycja wyróżniała się wyjątkowo wysokim poziomem – w kategorii dziewcząt (klasy 6–9) w unihokeju wzięło udział 6 drużyn, a tyle samo zespołów rywalizowało również w piłce halowej chłopców (klasy 6–9). Dzięki wysiłkom organizatorów i nauczycieli udało się zaprosić większą liczbę szkół niż w latach ubiegłych, co znacznie podniosło poziom sportowy turnieju.

Inne

PIKOMMAT

Tegoroczna edycja konkursu matematycznego znacząco różniła się od poprzednich. Organizatorzy odeszli od tradycyjnej formy indywidualnego rozwiązywania zadań na rzecz pracy zespołowej. Uczniowie pracowali w pięcioosobowych