List do Rodziców (nauka od 24 maja 2021)

Drodzy Rodzice!

Dzięki poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej od poniedziałku 24 maja 2021 szkoła wraca do normalnego trybu nauczania. Zgodnie z decyzją ministerstwa zdrowia uczniowie będą testowani jeden raz w tygodniu. W dalszym ciągu jest konieczne używanie środków ochrony dróg oddechowych, czyli maseczek i respiratorów.

   Bardzo dziękuję i nadal proszę o odpowiedzialne postępowanie wszystkich Rodziców w kwestii obecności uczniów z jakimikolwiek podejrzeniami zdrowotnymi. Ma to bezpośredni wpływ na właściwe funkcjonowanie naszej szkoły.

   Chciałbym wszystkich poinformować, że w związku z rozpoczynającą się w drugiej połowie czerwca budową nowych warsztatów szkolnych, nie będzie dostępny parking przy naszej szkole. Niestety, nie będzie to jedyne utrudnienie. Pod koniec czerwca rozpocznie się przebudowa skrzyżowania przy szkole. Mają powstać nowe przejścia i chodniki dla pieszych. Będzie to wymagało również przesunięcia na pewnym odcinku szkolnego ogrodzenia. Działania te wyraźnie zwiększą bezpieczeństwo naszych uczniów w drodze do szkoły.

   Już od ponad dwóch miesięcy jest dostępna na stronach internetowych szkoły aplikacja informacyjna „Bakaláři“ (E-Dzienniczek), w której oprócz ocen można znaleźć nowe aktualne informacje. Znajdziemy tam aktualny plan lekcji oraz możliwość wydrukowania „Čestného prohlášení“ o bezinfekcyjności dziecka, które można wykorzystać w klubach sportowych i kółkach poza szkołą.

   Informowaliśmy już o możliwości letniego wypoczynku dzieci „Wakacje na Zaolziu”. Pojawiła się jeszcze jedna możliwość. Urząd Gminy Wędrynia organizuje w drugiej połowie lipca dwa tygodniowe turnusy obozu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej oraz stronie Urzędu Gminnego Wędrynia.

   Dziękuję za zrozumienie, pozdrawiam serdecznie.

mgr Krzysztof Gąsiorowski

dyrektor szkoły

 

Informujemy, że poszukujemy osobę do podjęcia pracy w naszej szkole w zakresie sprzątania i pracy w szkolnej stołówce. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka