Brawa dla nagrodzonych i wyróżnionych

Chociaż pandemia zakłóciła pobyt uczniów w szkole, którzy skazani byli na wielomiesięczne nauczanie zdalne, to wielu spośród nich udało się  uzyskać unaczące sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i różnych konkursach. Na uwagę zasługują współzawodnictwa uczniów naszej szkoły w matematyce i fizyce, języku angielskim, śpiewie oraz recytacji w języku czeskim.

Marzec był miesiącem, w którym nagromadziło się sporo konkursów z przedmiotów ścisłych.

W elimanacjach powiatowych Olimpiady  Fizycznej uczniowie klasy 8 uplasowali się na 2. – SANDRA ZAWADOVÁ i 5. miejscu – LINDA ZAWADOVÁ, WOJCIECH BUREŠ. Podobnie powiodło się  ich kolegom z klasy 9. ,którzy także zajęli miejsca 2. – VOJTĚCH SZCZERBA  i 5. – MAREK VEIT.

 Nie gorzej wiodło się ósmakom i piątakom w powiecie w Olimpadzie Matematycznej, gdzie wywalczyli 1. miejsce – AGNIESZKA BUREŠ (kl. 5), dwa 3. miejsca – LINDA ZAWADOVÁ, WOJCIECH BUREŠ (obaj klasa 8) oraz 5. miejsce ARINA DYMBRYLOVA (kl.5).

  W dorocznym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur“ organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku Białej stacjonarnie wystartowało  23 uczniów klas od 3 do 5. Z kolei 21 uczniów  spróbowało swych sił metodą online. Spośród nich dwie uczennice klasy 2. zajęły ex aequo 1. miejsce – TEREZA KRAINOVÁ. KLARA KRAMARČIK. Wyróżnienia  za swój udziaׇł w konkursie  online  uzyskali MAREK VEIT (kl.9) i ANTONINA KLARA WANIA (kl.7). Natomiast w konkursie pisanym stacjonarnie DOMINIK JOCHYMEK (kl. 3) i AGNIESZKA BUREŠOVÁ (kl.5) uzyskali wynik bardzo dobry, VERONIKA CHMIEL (kl.3), JAN TYMOTEUSZ TUROŃ (kl.3), ARINA DYMBRYLOVA (KL.5), WOJCIECH BUREŠ (KL.8), LINDA ZAWADA (kl.8)  otrzymali wyróżnienie.

 

27.2.2021 w online konkursie-grze w aplikacji Kahoot zorganizowanym przez szkołę średnią SŠTO w Hawierzowie, związanym z prezentacją działalności i kierunków tej szkoły  z powodzeniem wzięli udział dwaj uczniowie z klasy 9 – MAREK LACKO, VOJTĚCH SZCZERBA .

25.2.2021 odbył się online konkurs w języku angielskim zorganizowany przez MAP Trzyniec we współpracy z rodowitym kanadyjczykiem panem Chrisem Marcin. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością angielskiej gramatyki i wiedzą o krajach anglojęzycznych, przede wszystkim o Kanadzie. Wzięło w nim udział 8 uczniów naszej szkoły z klas 6-9. Najlepszą lokatę uzyskał MATEO RUCKI z klasy 8, który uplasował się na 5. miejscu w kategorii klas 8-9.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, organizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe „Kaganek” w Bielsku Białej w tym roku szkolnym po raz pierwszy odbywał się w wersji hybrydowej – część uczniów pisała  w szkole, część online z domu. Spośród 13 uczniów z klas 6-8 piszących online uczennica klasy 7- ANTONINA KLARA WANIA,  uzyskała bardzo dobry wynik, zdobywając  98% z maksymalnej liczby punktów. Z kolei MARIA MARTA WANIA i ALEXANDER SAMEK z klasy 8 uzyskali 92%, IVA SAMEK z klasy 6 87% a  MATEO RUCKI z klasy8 85 % z maksymalnej liczby punktów.

Wśród uczniów naszej szkoły  nie brak  talentów artystycznych. Pierwszoklasistka, JULIA RUSZ,  zdobyła 1.m w konkursie śpiewaczym „Třinecký skřivánek“ a siedmioro recytatorów zasługuje na pochwałę  za udział w konkursie  w recytacji w języku czeskim, który miał miejsce online. AGATA SZOTKOWSKA (kl.4) uzyskała wyróżnienie a  JAN BUREŠ (kl.2), ADAM DYRBUŚ (kl.2) i AGNIESZKA BUREŠ (kl.5) zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich

h.

/zu/

 

Inne

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z datą 27 czerwca 2024 roku  uczniowie naszej szkoły otrzymali świadectwa, na które już od kilku tygodni niecierpliwie czekali. Rozdanie świadectw poprzedziło Uroczyste Zakończenie Roku