Nietypowa lekcja kl.VIII

Jesteś już w ósmej klasie. Jaką szkołę wybierzesz, gdy  skończysz naukę w podstawówce? Marzysz już o jakimś zawodzie? Co chcesz robić w przyszłości? To tylko kilka pytań, które uczniowie klasy ósmej słyszą często od członków rodziny, koleżanek i kolegów, nauczycieli.

Wśród naszych ósmoklasistów są osoby, które doskonale wiedzą, co ich interesuje, nad jakim obszarem nauki chcieliby  się skupić w przyszłości. Niektórzy wiedzą nawet, w jakim zawodzie chcieliby pracować. Są też osoby, które zastanawiają się, rozważają różne możliwości dalszego kształcenia.  Nie ulega wątpliwości, że uczniowie klasy ósmej mają jeszcze czas, zanim zdecydują jaką szkołę ponadpodstawową wybrać. Jednak klasa ósma jest już wstępem do rozpoczęcia myślenia nad kolejnym etapem swojej edukacji.

We wtorek (17 stycznia)  uczniowie kl.VIII mieli nietypową lekcję w Urzędzie Pracy w Trzyńcu. Spotkanie dotyczyło wyboru szkoły średniej i zawodu. Uczniowie poznali  poszczególne typy szkół ponadpodstawowych. Ponadto przypomnieli sobie, że ważne są wyniki nauczania z poszczególnych przedmiotów, które tworzą średnią ocen, potrzebną w trakcie rekrutacji do wymarzonej szkoły.

Po takiej lekcji życzymy radości z odkrywania jeszcze nieodkrytych dróg własnej edukacji i  spełnienia marzeń!

Inne

ŚWIETNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

Pierwszego lutego nasza stołówka zamieniła się w salę balową, w której odbył się bal karnawałowy uczniów klas 1-5. Dzieci także w tym roku zaprezentowały się