Dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole były nietypowe, ponieważ trwały dwa dni.

Już 10 listopada uczniowie klas VI-IX wyjechali do Czeskiego Cieszyna na spektakl pod tytułem „Opowieść wigilijna” w reżyserii B. Kokotka. Aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego zgotowali widzom prawdziwą ucztę duchową. Młodzież była zachwycona przedstawieniem oraz zwiedzaniem teatru w ramach Młodzieżowego Klubu Teatralnego.

Następny dzień, 11 listopada, upłynął pod znakiem spotkania z X muzą. Uczniowie klas VI-IX mieli okazję być na seansie filmowym w Kinie „Piast” w Cieszynie. Film „Jak rozmawiać z psem” w polskiej wersji językowej, to poruszająca historia przyjaźni nastoletniego chłopca i jego ukochanego pieska, wzbogacona o wątki sensacyjne. Film przypadł do gustu młodym widzom, ponieważ obfitował w cały wachlarz emocji i szybkie zwroty akcji.

Wspomnieć należy, że podróż do Cieszyna była wspaniałą okazją do przypomnienia historii miasta oraz historii Polski.

Inne

Wizyta w redakcji „Głosu”

Piątek, 17 maja, upłynął  uczniom klasy VII pod znakiem doskonalenia swoich  umiejętności dziennikarskich pod bacznym okiem redaktorów „Głosu” w redakcji, w Czeskim Cieszynie. Uczniowie przyjrzeli

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos”

Realizacja projektu „ Kraków „na wynos” wspieranego finansowo przez FunduszRozwoju Zaolzia, Kongres Polaków w Republice Czeskiej oraz Macierz Szkolną wWędryni. Projekt „Kraków na wynos” jest