Dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole były nietypowe, ponieważ trwały dwa dni.

Już 10 listopada uczniowie klas VI-IX wyjechali do Czeskiego Cieszyna na spektakl pod tytułem „Opowieść wigilijna” w reżyserii B. Kokotka. Aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego zgotowali widzom prawdziwą ucztę duchową. Młodzież była zachwycona przedstawieniem oraz zwiedzaniem teatru w ramach Młodzieżowego Klubu Teatralnego.

Następny dzień, 11 listopada, upłynął pod znakiem spotkania z X muzą. Uczniowie klas VI-IX mieli okazję być na seansie filmowym w Kinie „Piast” w Cieszynie. Film „Jak rozmawiać z psem” w polskiej wersji językowej, to poruszająca historia przyjaźni nastoletniego chłopca i jego ukochanego pieska, wzbogacona o wątki sensacyjne. Film przypadł do gustu młodym widzom, ponieważ obfitował w cały wachlarz emocji i szybkie zwroty akcji.

Wspomnieć należy, że podróż do Cieszyna była wspaniałą okazją do przypomnienia historii miasta oraz historii Polski.

Inne

ŚWIETNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

Pierwszego lutego nasza stołówka zamieniła się w salę balową, w której odbył się bal karnawałowy uczniów klas 1-5. Dzieci także w tym roku zaprezentowały się