Dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole były nietypowe, ponieważ trwały dwa dni.

Już 10 listopada uczniowie klas VI-IX wyjechali do Czeskiego Cieszyna na spektakl pod tytułem „Opowieść wigilijna” w reżyserii B. Kokotka. Aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego zgotowali widzom prawdziwą ucztę duchową. Młodzież była zachwycona przedstawieniem oraz zwiedzaniem teatru w ramach Młodzieżowego Klubu Teatralnego.

Następny dzień, 11 listopada, upłynął pod znakiem spotkania z X muzą. Uczniowie klas VI-IX mieli okazję być na seansie filmowym w Kinie „Piast” w Cieszynie. Film „Jak rozmawiać z psem” w polskiej wersji językowej, to poruszająca historia przyjaźni nastoletniego chłopca i jego ukochanego pieska, wzbogacona o wątki sensacyjne. Film przypadł do gustu młodym widzom, ponieważ obfitował w cały wachlarz emocji i szybkie zwroty akcji.

Wspomnieć należy, że podróż do Cieszyna była wspaniałą okazją do przypomnienia historii miasta oraz historii Polski.

Inne

Informacje dotyczące Zjazdu Gwiaździstego

Dzień dobry, poniżej przesyłamy informacje dotyczące Zjazdu Gwiaździstego, które otrzymaliśmy od szkoły – organizatorki. Istotną zmianą jest forma zgłaszania zawodników poprzez formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia dokonują rodzice.Dyrekcja szkoły W imieniu organizatorów –

Muzyczna uczta

W czwartek 19 stycznia w kościele ewangelickim w Trzyńcu odbył się XIV Przegląd Szkolnej Działalności Śpiewaczej, w którym wzięło udział dziesięć zespołów z polskich szkół podstawowych. Nasz zespół Uśmiech zaprezentował