MÓJ WERK

W czwartek 25 maja 2023 w trzynieckiej WERK ARENIE przebiegło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu MŮJ WERK. Organizatorem konkursu byłat Huta Trzyniecka. Konkurs przeznaczony był dla klas VII szkół podstawowych. W tegoroczenj edycji udział wzięło 15 klas ze szkół od Mostów koło Jabłonkowa po Czeski Cieszyn. Zadaniem uczniów było nakręcić pięciominutowy filmik, który informowałby widza, co dzisiaj produkuje się w hucie. Warunkiem było wkomponowanie do filmiku postaci Ludwika Hoheneggera, pierwszego dyrektora Huty Trzynieckiej, który przeniósłszy się w czasie odwiedza dziś werk.

A naszym siódmakom ten pięciominutowy filmik bardzo się udał. Jurorom spodobał się na tyle, że przyznali mu                                                                3. miejsce.

W nagrodę nasi siódmacy pojadą 28 czerwca na jednodniową wycieczkę do Łomnej. 

Inne

PIERWSZY DZWONEK W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Już od rana w szkole słychać było gwar i wesołe głosy witających się dzieci oraz dorosłych. Radość ze spotkania mieszała się z lekkim niedowierzaniem, czy

Projekt Bon Pierwszaka 

Również w tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści  otrzymali plecaki z wyprawką, które zostały ufundowane w ramach tegorocznej edycji „Bonu Pierwszaka” finansowanego przez Instytut Rozwoju Języka